FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Січень
2021

Зима обрушилася на американський вуличний бізнес в містах, уражених вірусом

Внутрішні дворики, намети, пластикові бульбашки – імпровізовані відкриті простори стали новим основним продуктом для бізнесу в США після того, як уряду міст і штатів встановили обмеження на кількість людей, які можуть збиратися в приміщенні, щоб уповільнити поширення коронавірусу.

Нові зони під відкритим небом створили безпечний притулок для міських жителів, коли влітку почали зніматися перші обмеження на коронавірус, і дали багатьом підприємствам рятувальний круг після місяців зупинок. Але в міру того, як температура падає, і люди відступають назад всередину, деякі підприємства, які стали в значній мірі покладатися на свої нові відкриті простори, знову починають боротися за виживання – на цей раз в битві з погодою.

«Погода зараз вирішує все», – сказала Сара Руїс, генеральний менеджер мексиканського ресторану Rosie’s в Іст-Віллідж в Нью-Йорку.

«Якщо дійсно холодно, Ви просто бачите це відразу в своїх резерваціях, Ви бачите це на вулицях», – сказала вона Фонду Thomson Reuters. «Людей там більше немає».

Пандемія забрала життя близько 320 000 чоловік в країні – це найбільше число загиблих в світі – і це знижує можливості систем охорони здоров’я в деяких штатах. 21 грудня Конгрес схвалив пакет допомоги в зв’язку з коронавірусом на суму 892 мільярдів доларів, який стане рятівним колом для економіки країни, що постраждала від пандемії після місяців бездіяльності, а також забезпечить фінансування федерального уряду.

Коли в червні ресторан «Розі» знову відкрився, в той час як всі страви в приміщенні все ще були заборонені в місті, ресторан розширив свій внутрішній дворик до 80 осіб, що відповідає їх рівню до пандемії, сказав Руїс.

«Ми знову вітали клієнтів. Продажі збільшилися. Були прийняті на роботу звільнені співробітники. Потім, коли погода стала холоднішою, справи знову застопорилися», – сказала вона.

В кінці вересня в Нью-Йорку було ненадовго відновлене харчування в приміщенні на 25 відсотків, а 14 грудня його знову заборонили.

Щоб пом’якшити холод і залучити клієнтів, Розі придбав теплові лампи, які коштували ресторану 400 доларів в день, щоб заправити їх пропаном, пропонував відвідувачам безкоштовні гарячі напої і продавав ковдри в мексиканському стилі. Але нових доповнень було недостатньо, щоб залучити постійний потік відвідувачів ресторану в холодні дні.

«Якщо в закусочній незручно … я маю на увазі, що там занадто холодно або занадто вітряно, щоб навіть поставити келих вина на стіл, цього просто не відбудеться», – сказав Руїз.

Варто клопоту?

Джиммі Траханас, який володіє рестораном Golden Reef Diner в передмісті Нью-Йорка на Лонг-Айленді, також купив теплові лампи і масивний ізольований намет, щоб клієнти не втрачали тепла, все це обійшлося йому в 15000 доларів в місяць, сказав він.

Але Траханас побоюється, що його зусиль буде недостатньо, щоб клієнти відчували себе комфортно в холодну пору року.

«Не знаю, чи переживемо ми зиму», – сказав 67-річний Траханас, який працював в ресторанній індустрії Нью-Йорка з тих пір, як іммігрував з Греції в США, коли йому було 16 років.

Менше половини операторів говорять, що їх ресторани в даний час пропонують обіди на свіжому повітрі, в порівнянні з 67 відсотками у вересні, відзначається в недавньому опитуванні, проведеному Національною асоціацією ресторанів, яка представляє понад 500 000 ресторанних підприємств.

Майкл Сабітоні з Коледжу готельного менеджменту Університету Джонсон і Уельс в Род-Айленді сказав, що між новими обмеженнями, падінням температури, і без того малого прибутку ресторатори задаються питанням: «Чи дійсно воно того варте?»

Green City Market, торгова площадка в Чикаго, продовжила сезон на відкритому повітрі, щоб працювати, але припинила роботу в кінці листопада через падіння температури.

«Ми живемо в міській місцевості, де люди іноді ходять на ринок. Це може бути складно зробити, оскільки погода стає холоднішою», – сказала Менді Муді, тимчасовий виконавчий директор ринку, в телефонному інтерв’ю.

За словами Муді, ринок зазвичай переїжджав всередину на зиму, але до 2020 року всі продажі перемістилися в онлайн.

«Було б дуже багато речей, які вийшли з-під контролю, якби ми обрали закритий ринок. І тому безпека і послідовність – ось що привело до цього рішення».

Вона додала, що в даний час Green City обслуговує близько 500 клієнтів в тиждень, що становить невелику частину від звичайного числа на відкритому повітрі.

В очікуванні полегшення

Навіть якби вони захотіли, не у всіх підприємств була б можливість продовжувати обслуговувати своїх клієнтів за межами будинку.

У Каліфорнії, найбільш густонаселеному штаті країни, губернатор Гевін Ньюсом 7 грудня ввів нові обмеження, які забороняють обідати на відкритому повітрі в регіонах, де ліжка у відділеннях інтенсивної терапії заповнені майже вщерть.

Те ж опитування, проведене Національною асоціацією ресторанів, показало, що 37 відсотків респондентів заявили, що малоймовірно, що їх ресторан буде продовжувати працювати через шість місяців без нових пакетів допомоги від федерального уряду.

За словами деяких власників, пакет допомоги в зв’язку з коронавірусом може надійти надто пізно для підприємств, які стикаються з масовими зупинками і ризикують втратити гроші.

«Якщо ми переживемо зиму, у нас буде шанс», – сказав Траханас в закусочній «Золотий риф».

«Якщо ми не переживемо зиму – ви побачите безліч місць, які руйнуються».

Тема газети: Сезонна витрата