FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Лютий
2021

Вчора Верховна Рада України проголосувала за закон №0850

Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості.
При цьому законопроект мав ряд зауважень від головного юридичного управління апарату ВРУ, а саме:
– законопроект не передбачає встановлення будь-якої кореляції між розмірами і вартістю придбаного об’єкта нерухомості (житлового будинку, іншої будівлі або споруди) та розмірами і вартістю земельної ділянки, на якій він розміщений. На практиці це означатиме, зокрема, можливість заволодіння земельними ділянками, розмір та вартість яких є неадекватно великою порівняно з розміщеними на них об’єктами нерухомого майна….;
– законопроект передбачає виникнення прав власності/користування відносно земельної ділянки без вчинення щодо неї окремого правочину;
– в законопроекті не врегульовано питання щодо переходу права власності/користування відносно земельної ділянки у разі, якщо на ній розміщено кілька будівель та інші.
В результаті ми отримали «рейдерський» закон, що дозволить через купівлю старої, дешевої споруди, заволодіти гектарами безкоштовної землі.

Автор: Олександр Теплюк