FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Січень
2021

Локдаун в Лапландії

На засніженій далекій півночі Фінляндії відвідувачі з інших країн зазвичай наповнюють парк розваг Села Санта-Клауса в пошуках оленячих атракціонів, снігових замків і зустрічі з найвеселішою людиною.

Однак через обмеження на поїздки через пандемію натовпи людей в лапландському місті Рівному дуже скоротилися, і радісна зимова країна чудес здається примарною і покинутою.

«Це був винятковий і важкий рік», – говорить Санта через екран з оргскла, встановленого в його гроті, і додає, що його відвідувачі оцінили можливість забути важкий рік і насолодитися різдвяним веселощами.

Ті, хто не може приїхати в Лапландію, як і раніше можуть придбати віддалений пристрій, щоб бути один на один з Сантою за 79 євро (97 доларів США) за п’ять хвилин, і ця послуга виявилася популярною.

«У цьому році люди найбільше просили у мене щастя, здоров’я, а потім ще трохи щастя, хоча дітям як і раніше потрібні іграшки та ігри», – говорить він.

“Санта дійсно встиг поговорити!” Як повідомляє AFP, Андреа Карьялайнен, що знаходиться в Рівному з південної Фінляндії зі своєю сім’єю.

«Можна було б очікувати, що зараз є тисячі людей, але ми більш-менш самотні», – додає Теппо, її партнер.

Кошти для існування в небезпеці

З 1980-х років керівники туризму рекламували місто Рованіємі за Полярним колом як «справжній» будинок Санта-Клауса, допомагаючи фінській Лапландії залучити рекордні 2,9 мільйони ночівель в минулому році, особливо з Європи і Азії.

Однак в цьому році кількість відвідувань впало до півмільйона, в основному з початку 2020 року, до того, як вірус вразив.

«Місцеві джерела коштів для існування дійсно знаходяться в небезпеці», – сказала AFP Санна Карккайнен, генеральний директор Visit Rovaniemi.

«У нас вже є новини про перші банкрутства, і їх буде більше».

За словами Карккайнена, через те, що Фінляндія фактично закрита для іноземних туристів, вплив на Лапландію було різким: вже втрачено 5000 робочих місць і 700 мільйонів євро доходу, що становить зниження до 70 відсотків.

Багато підприємств намагалися залишатися відкритими, наприклад, сімейний Husky Park, відвідуваність якого не схожа на звичайні 600 міжнародних відвідувачів в день.

«Але ми були приємно здивовані тим, що тут з’явилися місцеві туристи, а сніг почав приносити людей з півдня в Лапландію», – сказав AFP керівник операцій Крістіан Ерккі, незважаючи на шум гавкоту 90 хаскі.

В очікуванні рішень

У прилеглому підземному тематичному парку Санта-Парк власники Ілкка і Катя Лантіна вирішили скоротити свої збитки і відкрити його взимку 2021 року.

Їх штат з 400 сезонних і постійних робочих скорочений до 36 осіб.

Тепер це число буде скорочено ще більше, оскільки розкішний готель пари, Arctic Treehouse, також закриється на сезон після того, як обіцяне урядом зняття обмежень на поїздки не було виконано.

«У нас була команда, всі були в дуже хорошому настрої з приводу відкриття сезону», – сказав Ілкка AFP.

Хоча виручка Lantinens в цьому році знизилася на 98%, замовлення взимку 2021 року «виглядають дійсно добре».

Стрес не допомагає

У півгодини їзди на березі замерзлого озера Віллі Хаавікко і його команда вносять останні штрихи в готель Arctic Snow Hotel, вирубуючи сходинки бензопилою і укладаючи товсті брили чистого льоду в стіну.

«Ми намагалися підтримувати бізнес і людей на роботі, тому що у нас є постійні співробітники з власними родинами і іпотечними кредитами», – сказав Хаавікко AFP.

Зазвичай «сотні відвідувачів щодня» також зупиняються в скляних іглу, сподіваючись побачити північне сяйво.

Але всі кімнати в даний час порожні, і тільки кілька замовлень чекають.

Оскільки доступним був лише внутрішній ринок, вони спроектували сніговий готель половинного розміру з 11 номерами, кожен з яких прикрашений хитромудрими крижаними скульптурами на різні теми, від арктичного лісу до цирку.

Повернувшись в свій грот, Санта-Клаус і його ельф Ванилла читають деякі з багатьох тисяч різдвяних списків бажань, які, незважаючи на пандемію, йому прислали діти з усього світу.

Чи не ускладнить закриття кордону доставку всіх цих подарунків?

«У мене для тебе чудові новини», – сміється Санта. «Різдво теж трапляється в цьому році».

«Так що не забувай вести себе добре».