FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Квітень
2021

Youtube заблокував сторінки 112, ZIK та NewsOne. Мінкульт подякував

Відеохостинг YouTube заблокував телеканали “112 Україна”, ZIK і NewsOne, щодо яких в Україні раніше були запроваджені санкції.
Наразі доступ до всіх трьох акаунтів цих телеканалів для українських користувачів заблоковано. В разі спроби відкрити їхні сторінки, з’являється напис: “Цей канал недоступний у вашій країні”.
При використанні VPN, щоправда, сторінки залишаються доступними для перегляду.
Акаунти все ще можуть транслювати ефір телеканалу “Перший Незалежний” – його новими власниками стали колишні працівники “112 Україна”, ZIK і NewsOne.
На блокування сторінок вже відреагував міністр культури Олександр Ткаченко, який подякував Youtube за такий крок.
“YouTube нарешті заблоковував для перегляду в Україні пропагандистські канали так званої “Трійки Медведчука” […]. Це важливий крок до визнання світового суспільства боротьби України з інформаційним впливом з боку держави-агресора. Вдячний фахівцям платформи YouTube, що звернули увагу на наше звернення”, – написав пан Ткаченко.
За його словами, зазначені телеканали несли загрозу національній безпеці України, “оскільки вони не є ЗМІ, чи звичайним мовником, а частиною пропагандистської війни Росії проти України”.
Водночас канал “112” зранку в суботу оприлюднив повідомлення, де заявив, що ефір “Першого незалежного” почнуть демонструвати ще на трьох додаткових Youtube-каналах.
“Для зручності користувачів ми створили три нових Youtube, де ви зможете отримати чесну і перевірену інформацію про те, що відбувається в Україні та світі”, – йдеться в заяві.
На початку лютого Володимир Зеленський увів у дію санкції щодо телеканалів “112 Україна”, ZIK і NewsOne”, які передбачають зокрема анулювання їхніх ліцензій та заборону користуватися радіочастотним ресурсом України.
В Офісі президента цей крок пояснювали тим, що заблоковані телеканали становлять загрозу нацбезпеці.
Водночас представники самих телеканалів називали санкції політичним тиском і розправою над неугодними ЗМІ.