FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Березень
2021

Відео про собачі нашийники на YouTube розпалюють гнів

Відео про дресирування собак на YouTube пропагують «нелюдські і неефективні» методи, попереджає благодійна організація з захисту тварин.

«Блакитний хрест» заявив, що відеоролики, які пропагують використання нашийників для ураження електричним струмом, повинні супроводжуватися попередженням або бути забороненими.

Використання таких нашийників законно в Англії і Шотландії, незважаючи на обіцянку відповідних урядів заборонити в 2018 році.

Прихильники електронного нашийника кажуть, що вони ефективні при відповідальному використанні.

YouTube не відповів на запит BBC про коментарі.

Шокові нашийники забезпечують подачу електрики до 6000 вольт або розпилюють отруйні хімічні речовини, щоб контролювати поведінку тварини.

Blue Cross попередив, що власники домашніх тварин, які шукають поради з дресирування собак на YouTube, не повинні використовувати ці методи.

«Психологічний збиток»

«Деякі дресирувальники на YouTube вважають, що сила і агресія – це спосіб змусити Вашу собаку слухатися Вас», – сказав Райан Нейл, керівник відділу поведінки в Blue Cross.

«Хоча використання шокового нашийника може виправити поведінку – і зробити приємність людині-власнику, – воно не розкриває суті емоційних причин, за якими тварина так вчиняла».

За його словами, психологічний збиток, нанесений негативним навчанням, може привести до того, що собак будуть присипляти, оскільки вони стануть агресивнішими і небезпечними.

«YouTube не дозволяє відео з прочуханки дітей, він не повинен дозволяти аналогічні відео для наших домашніх тварин», – сказав він.

Джеймі Пенрит – фахівець з хижої поведінки собак.

Його канал на YouTube, у якого більше 5700 підписників, дає поради, як користуватися електронними нашийниками.

«Моя робота пов’язана з собаками, які будуть переслідувати і вбивати тварин, і їх поведінці часто можна допомогти іншими методами», – сказав він.

«Люди повинні давати своїй собаці будь-яку можливість змінитися».

Він наполягав, що використання електронних нашийників з усією відповідальністю може запобігти можливій шкоді худобі.

За його словами, видалення відеороликів, які є «освітнім ресурсом по відповідальному використанню», було «цензурою».

Під час пандемії коронавірусу кількість нових власників домашніх тварин різко зросла, а кількість запитів на цуценят на веб-сайті Kennel Club збільшилася вдвічі.

Багато нових власників тепер звертаються до цих онлайн-відео за порадою, оскільки вони не можуть відвідувати заняття з дресирування собак особисто, повідомляє Blue Cross.

«Багато хто з нас пропонують навчання онлайн за допомогою віртуальних відеодзвінків», – сказала Джейн Вільямс, секретар Ради з поведінки і навчання тварин.

«Коли Ви берете домашню тварину, Ви повинні враховувати її витрати і відповідальність, і дресирування є частиною цього».

«Використання неетичних методів є порушенням благополуччя собак».

Шкода і страждання

У 2018 році тодішній міністр навколишнього середовища Майкл Гоув заявив, що нашийники, що вражають електричним струмом, заподіяли неприйнятну «шкоду і страждання».

Після консультації з урядом він пообіцяв заборонити використання нашийників і закликав власників домашніх тварин використовувати замість них «методи позитивного заохочення».

Але таких законів не було.

Представник Департаменту з навколишнього середовища, продовольства і сільських справ сказав: «Після нашої консультації ми взяли на себе зобов’язання заборонити електричні дресирувальні нашийники для кішок і собак і в належний час внесемо це в закон».

Ефективний метод

Ян Грегорі, лобіст електронних нашийників, сказав, що благодійні організації по захисту тварин зробили підбурливі заяви.

«Електронні нашийники називаються шоковими нашийниками – це наклепницький термін, використовуваний учасниками кампанії», – додав він.

«Учасники кампанії, які хочуть піддати цензурі відео з собаками, яких дресирують за допомогою електронних нашийників, схоже, побоюються того, що вони покажуть, що дресирування дуже ефективне і ні в найменшій мірі не жорстоке».

Канали YouTube продемонстрували ефективність цих методів, сказав він, цитуючи відео, в якому показано, як собаку коміка Рассела Бренда дресирували за допомогою електричного нашийника після вбивства вівці.

«Просто покладатися на печиво – не заслуговує на довіру», – сказав він про тренування з позитивним підкріпленням.

Багато організацій тварин, в тому числі RSPCA, Dog’s Trust, The Kennel Club і Британська ветеринарна асоціація, критикують використання електричних нашийників.