FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Грудень
2020

Від вітання до кращого спілкування

BCI – це технологія, яка використовує різні електроди для збору біоелектричних сигналів, що генеруються активністю мозку, а потім обробляє і аналізує сигнали за допомогою комп’ютера для декодування таких сигналів, як рух і зір, щоб забезпечити взаємодію людини і комп’ютера, за повідомленням агентства Сіньхуа.
В даний час технологія BCI широко використовується в освіті, військовій, медичній та інших областях.
В області медицини може використовуватися для діагностики неврологічних захворювань головного мозку, прогнозування і придушення початку епілепсії, а також допомоги в реабілітаційній підготовці пацієнтів, які перенесли інсульт, і т.д.
Однак застосування цієї технології в області реанімації все ще обмежене. Просте «Привіт» являє собою великий крок вперед у використанні BCI у пацієнтів в критичному стані, сказав Ван.
Очікується, що це дозволить більш ефективно спілкуватися з пацієнтами, що втратили мовну функцію, а також допоможе їм більш точно виражати свої внутрішні думки в дослідженні Ванга.
В даний час існує дві моделі для пацієнтів, які представив Ван. Одна з них – надати поточні проблеми і відповіді, щоб пацієнти могли зробити свій вибір, дивлячись на відповідне зображення.
Наприклад, є миготливі чорно-білі зображення під двома словами: їжа і напої. Схоже, що вони блимають без різниці, але різниця в їх частоті все ж є, це може викликати різну електроенцефалограму в головному мозку.
Технологія BCI може збирати електроенцефалограму і аналізувати різницю частот, щоб визначити, на яке зображення дивиться пацієнт, а потім визначити, чи хоче він їсти або пити.
Інша модель схожа на складальну. Пацієнт може сформулювати те, що він хоче сказати, подивившись на 26 букв на екрані. «Привіт» було написано саме так, – представив Ван.
«Медичний персонал інтенсивної терапії зазвичай просить пацієнтів моргнути при питанні:« Ви хочете пити? » або «Ви хочете в туалет?». Якщо у пацієнта є щось ще, що він хоче сказати, наприклад, яких саме родичів він хоче побачити, лікарі не можуть точно знати, – сказав Ван.
Він зазначив, що технологія BCI може допомогти пацієнтам виражати свої думки і більш складні потреби.
Ван висловив шок, коли цей пацієнт успішно сказав «Привіт» з першої спроби протягом 20 секунд, оскільки дослідницька група побоювалася, що мозкові хвилі будуть аномальними, оскільки падіння з великої висоти може в деякій мірі пошкодити мозок.
«Пацієнти з обширним інфарктом головного мозку або ішемією мають аномальні мозкові хвилі, що робить спроби використовувати технологію BCI менш успішними», – сказав Ван, додавши, що «з розвитком технології BCI, я хочу, щоб більше пацієнтів, які страждають серйозною енцефалопатією, також могли висловитися».
Лікарі і професор, який надає технічну підтримку, розглядають можливість заміни дисплею на планшет або телефон, щоб зробити пристрій більш портативним і його можна було встановити поруч з ліжком пацієнта.
Ван сподівається, що в майбутньому технологія BCI буде вловлювати сигнали не тільки з зорових центрів, але також з лобових, тім’яних і гіппокампової областей мозку, які беруть участь в складних сигналах, пов’язаних з думками, емоціями і спогадами.