FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Березень
2023

Від початку року до мовного омбудсмена надійшло 455 звернень від громадян про порушення – секретаріат

Київ. 7 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Від початку року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 455 звернень щодо порушення мовного законодавства, більшість із яких стосуються порушень у сфері обслуговування, повідомляє секретаріат омбудсмена.

“Протягом січня-лютого 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 455 звернень громадян щодо порушення закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, 60% із яких – щодо сфери обслуговування споживачів”, – ідеться в повідомленні.

Зокрема, 192 звернення стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, за якими здійснюється обслуговування споживачів, 81 звернення – порушення безпосередньо під час обслуговування.

Також за 2 місяці 2023 року надійшло 31 звернення громадян щодо зовнішньої реклами та вивісок.

Зазначається, що ще 13 звернень громадян надійшло щодо порушення законодавства про державну мову педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти.

“Про порушення закону у сфері охорони здоров’я під час надання послуг окремими медиками в лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів державною мовою повідомили п’ять громадян”, – ідеться в повідомленні.

У відомстві заявили, що найбільше повідомлень про порушення надійшло з Києва (159 звернень), Одеської (66), Харківської (47), Дніпропетровської (42), Миколаївської (24) та Київської (20) областей.

Крім того, вісім звернень надійшло з Полтавської області, по сім – із Сумської, Запорізької, Львівської та Житомирської, по п’ять – із Чернігівської та Вінницької, по чотири – із Черкаської та Кіровоградської, по три – із Чернівецької, Волинської та Хмельницької областей, два звернення з Донецької області, з Тернопільської, Луганської та Закарпатської – по одному.