FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2021

Вчені створили справжню голограму – до неї можна доторкнутися

Сучасні технології розвиваються не по днях, а по годинах. Коли вчені випустили гнучкий рідкокристалічний екран, і розробники подарували світу смартфон, який згинається, здавалося, що межу досконалості все-таки знайшли. Але не тут-то було – ентузіасти придумали, як створити об’ємне зображення в повітрі без допоміжних інструментів і відкрили нову епоху у візуалізації реальності.

Талановиті дослідники з Університету Брігама Янга (Brigham Young University) зробили справжнє відкриття – їм вдалося проектувати об’ємне зображення в повітрі. Це не бутафорська технологія, де голограма створюється за допомогою багатошарового екрану-відбивача, а справжня 3D-картинка у відкритому просторі. До неї тепер можна доторкнутися пальцем і навіть взаємодіяти.

У 2018 році ентузіасти продемонстрували прототип технології під назвою Optical Trap Display. На відміну від традиційних голограм з обмеженим кутом огляду, представлена ​​система дозволяє побачити зображення під будь-яким кутом і з будь-якого боку, оскільки плаваючі зображення фактично малюються в тривимірному просторі. Це відбувається завдяки роботі оптичних пасток і системі з двох лазерів, де один трансформує частки в повітрі, а інший підсвічує отриману основу безліччю відтінків.

Через три роки доробок і поліпшень команда вчених повернулася з новим відкриттям – тепер система не просто показує об’ємні картинки в повітрі, а змушує їх рухатися і навіть взаємодіяти з іншими об’єктами. Для повноцінного спостереження за отриманими зображеннями необхідно озброїтися фотоапаратом з макрооб’єктивом, так як розміри проекцій ще дуже малі.

І все ж, вчені вірять в те, що їх розробка має шанси стати основою для створення повноцінних і компактних окуляр доповненої реальності, де різні візуалізації виникають прямо перед очима і не вимагають додаткових відбивачів, екранів і інших «перешкод».