FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Січень
2021

Вчені показали, що смарт-годинник розпізнає COVID-19 за тиждень до появи симптомів

Дослідження фахівців з нью-йоркської лікарняної мережі Mount Sinai Health System і Стенфордського університету показали, що смарт-годинник, такий як Apple Watch або Fitbit, здатний виявляти ознаки COVID-19 за кілька днів до появи помітних симптомів. Джерело вважає, що це відкриття може зіграти важливу роль в боротьбі з пандемією коронавіруса по всьому світу.

В ході дослідницької діяльності фахівці з Mount Sinai Health System встановили, що смарт-годинник Apple Watch «здатний виявляти незначні зміни в серцебитті, які можуть сигналізувати про наявність у людини коронавіруса, в період до семи днів до того, як вона відчує себе погано, або ж захворювання буде виявлено за допомогою тестування».

Такий висновок було дано в результаті спостереження за 297 учасниками дослідження протягом п’яти місяців. Кожен з респондентів використовував смарт-годинник, який відстежує частоту серцевих скорочень. Завдяки цьому дослідники могли спостерігати за тим, як змінюється показник «варіабельності серцевого ритму», який часто пов’язаний із запальним процесом.

Автор дослідження Роб Хірт (Rob Hirten) прокоментував результати, зазначивши, що робота виявилася успішною, оскільки дослідники «знали, що маркери варіабельності серцевого ритму змінюються в міру розвитку запалення в організмі, а COVID – це неймовірно запальна подія». Відзначається, що при проникненні коронавірусної інфекції в організм людини варіабельність серцевого ритму зменшується, що може сигналізувати про хворобу за кілька днів до появи гострих симптомів.

Інше дослідження, яке провели вчені зі Стенфордського університету, показало, що у 81% людей з коронавірусом, які носили смарт-годинник Garmin, Fitbit, Apple та інших виробників, частота серцевих скорочень в стані спокою починала змінюватися за 9,5 днів до появи перших симптомів.

Результати досліджень говорять про те, що смарт-годинники можуть частково заповнити прогалини, які залишаються через недостатню кількість тестів на коронавірус. Крім того, такі пристрої стежать за станом організму людини безперервно, а значить, можуть своєчасно сигналізувати про появу характерних відхилень.