FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Червень
2023

Україна пішла шляхом Ізраїлю: у Зеленського пояснили, чому тарифи на світло мають зростати

Україна у питанні відновлення енергетичної системи має йти шляхом Ізраїлю, а не Іраку, Лівану та Сирії. Тому тарифи на електроенергію для населення доведеться виводити хоча б рівень окупності струму. Інакше українці можуть отримати “світло по годинах” на постійній основі.

Про це розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю “Телеграфу”. Він зазначив: Україна ретельно вивчила, як уряди різних держав поводилися з цінами на енергоресурси під час воєн.

“Ізраїль, розуміючи, що йде війна, все ж таки адаптував ціни на електроенергію до мінімально необхідних рівнів. А були країни, які грали в дешевий популізм, зокрема це Ірак, Ліван, Сирія, які під час воєн, коли їхні енергосистеми зазнавали руйнувань, ухвалювали політичні рішення тримати ціну на електроенергію на збитковому рівні, як в Україні.Кінчалося тим, що протягом півроку світло було в кращому разі 2-4 години щодня. Якщо ми не хочемо дійти до такої ситуації, коли через півроку будемо отримувати світло 2-4 години на день, держава має приймати рішення, хоча вони, можливо, і не дуже приємні. Тобто в цьому ми точно хочемо піти шляхом Ізраїлю, а не Сирії чи Іраку“, – пояснив Шурма.

Він додав, що навіть після червневого підвищення тарифу до 2,64 грн/кВт*год. ціна струму для населення глибоко субсидована – більш ніж удвічі. Однак таке підвищення дає надію, що енергетики матимуть ресурси для проходження наступної зими.

Загалом кошти від підвищення тарифів на світло будуть спрямовані на потреби “Укренерго” та “Енергоатому”. Зокрема, це будуть ремонти трансформаторних підстанцій та енергоблоків. Також існує програма поновлення інших енергоблоків, джерел фінансування якої також стане підвищення тарифів.

За оцінками Шурми, загалом Україні знадобляться десятки мільярдів гривень лише для проходження наступної зими. Загалом відновлення енергосистеми оцінюється у сотні мільярдів гривень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні внаслідок підвищення тарифу на електроенергію година перегляду телевізора з червня в середньому подорожчала з 14 до 26 копійок. А за годину використання комп’ютера ціна зросла із 26 до 47,5 копійки.

 

Джерело: https://finance.obozrevatel.com/ukr/communalka/ukraina-pishla-shlyahom-izrailyu-u-zelenskogo-poyasnili-chomu-tarifi-na-svit-mayut-zrostati.htm