FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Травень
2021

Тім Кук заявив, що для використання сторонніх магазинів додатків користувачі можуть вибрати Android замість iPhone

У США продовжився розгляд судової справи про так званий податок Apple, 30-відсоткову комісію, яку компанія бере з розробників додатків. На цей раз на питання суду, засідання якого пройшло в каліфорнійському Окленді, відповів генеральний директор Apple Тім Кук (Tim Cook).
Крім іншого, топ-менеджер заявив, що Apple піклується про користувачів, не дозволяючи завантажувати додатки зі сторонніх магазинів, а також ретельно перевіряючи всі продукти, які публікуються у фірмовому App Store. Федеральний суддя Івонн Гонсалес Роджерс (Yvonne Gonzalez Rogers) заявила, що розробники ігор генерують більшу частину доходу App Store. Вона зазначила, що прибуток від творців контенту «здається непропорційним».
Тім Кук спробував переконати суддю в тому, що Apple не порушує правил конкуренції, забороняючи розробникам використовувати в своїх продуктах сторонні платіжні системи та стягнення комісії в розмірі 30% за користувача транзакції. Відповідаючи на питання з приводу можливості надання користувачам використання сторонніх магазинів для пошуку більш дешевих варіантів, глава Apple відповів, що у користувачів вже є вибір між iPhone і великою кількістю смартфонів на базі Android. Окремий наголос було зроблено на тому, що Apple прикладає масу зусиль для перевірки додатків, піклуючись тим самим про користувальницьку безпеку і конфіденційність їх персональних даних.
Нагадаємо, судовий розгляд між Apple і Epic Games почався в минулому році після того, як розробники додали в популярну гру Fortnite власну платіжну систему. Завдяки цьому користувачі могли здійснювати внутрішньоігрові покупки, не сплачуючи Apple комісію. У відповідь на це Apple видалила гру з магазину App Store, а Epic Games звинуватила компанію в антиконкурентній поведінці і створенні монополії. Це вже не перше засідання в рамках даного розгляду. Очікується, що суддя оголосить остаточне рішення на одному з наступних засідань.