FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Березень
2023

Столтенберг знову заявив, що настав час прийняти до НАТО Фінляндію та Швецію

Київ. 10 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Фінляндія та Швеція виконали умови Туреччини, і їх час прийняти до Північноатлантичного альянсу.

“Фінляндія і Швеція зробили безпрецедентні кроки у відповідь на законні занепокоєння Туреччини щодо її безпеки. Настав час для всіх союзників завершити процес ратифікації і вітати Фінляндію і Швецію як повноправних членів Північноатлантичного альянсу напередодні майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі” у Брюсселі.

Генсек провів у штаб-квартирі НАТО третю консультативну зустріч представників урядів Туреччини, Фінляндії та Швеції – сторін постійного спільного механізму, створеного тристороннім меморандумом, підписаним у Мадриді “на полях” саміту альянсу у 2022 році, повідомляється у комюніке прес-служби організації.

Як зазначається у документі, представники Туреччини, Фінляндії та Швеції “обговорили конкретні кроки, зроблені для реалізації тристороннього меморандуму”. “Усі учасники вітали досягнутий прогрес. (…) Вони також погодилися з тим, що швидка ратифікація щодо вступу як Фінляндії, так і Швеції буде в спільних інтересах, і що їхнє членство зміцнить Північноатлантичний альянс”, – наголосили в НАТО.

Сторони домовилися зустрітися знову перед липневим самітом організації у Вільнюсі, наголошується у комюніке.

Держави-члени підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичної ради 5 липня 2022 року. Ці країни стануть членами НАТО, як тільки всі держави-члени організації ратифікують протоколи про вступ.

На сьогодні з 30 країн НАТО лише Туреччина та Угорщина поки не ратифікували членство Швеції та Фінляндії. Раніше в березні парламент Угорщини переніс голосування щодо ратифікації членства Швеції та Фінляндії в альянсі, тепер воно має відбутися не раніше 20 березня.

Туреччина заблокувала процес вступу, зажадавши від обох країн оголосити терористичними курдські організації та видати їй осіб, які звинувачуються у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі. При цьому турецька сторона неодноразово заявляла, що може ратифікувати членство Фінляндії в НАТО раніше ніж Швеція.