FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Квітень
2023

Ситуація у банківській сфері США стабілізується – міністр фінансів

Нью Йорк. 4 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ситуація навколо американських банків стабілізується, хоча регулятори були готові повторити екстраординарні дії березня для стримування втечі вкладників, заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.

“Відтік із дрібних та середніх банків зменшується, і все стабілізується, але ми дуже уважно стежимо за цією ситуацією”, – сказала вона журналістам.

Офіційні особи продемонстрували “готовність вжити аналогічних дій знову, якщо банки зіткнуться з поширенням відтоку коштів”, зазначила Єллен, маючи на увазі порятунок незастрахованих вкладників у Silicon Valley Bank та Signature Bank минулого місяця, пише MarketWatch.

Федеральна резервна система у березні також запустила механізм екстреного кредитування для надання ліквідності банкам, які зіткнулися із відпливом коштів. Це було розроблено для посилення функції Федрезерву “як кредитора останньої інстанції”, сказала Єллен. “Ми не хочемо, щоб негативна ситуація розвивалася”, – наголосила вона.

За словами голови Мінфіну, недавні проблеми були обмежені “кількома банками” з незвичайно високою схильністю до відтоку коштів через залежність від незастрахованих вкладників.

“Я не думаю, що є фундаментальна проблема з банківською системою, – сказала вона. – Нам потрібно вирішити, які регуляторні та наглядові зміни необхідно внести, що, можливо, висвітилося в цьому епізоді. Але ми не маємо слабкої банківської системи”.