FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

01
Квітень
2023

СБУ повідомляє про санкції проти 17 функціонерів УПЦ (МП) і заборону на в'їзд в Україну майже 250 клірикам РПЦ

Київ. 1 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Санкції щодо 17 функціонерів Української православної церкви (Московського патріархату) запроваджені за матеріалами Служби безпеки України, а майже 250 клірикам Російської православної церкви заборонено в’їзд в Україну, повідомляється в телеграм-каналі української спецслужби в суботу.

“Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, 2 громадянам РФ”, – ідеться в повідомленні.

У СБУ повідомили, що у 2022 році розпочали комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. 2 з них було використано в обміні на наших військовослужбовців”, – розповіли у спецслужбі.

Водночас у СБУ наголосили, що у своїй діяльності дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Джерело: https://t.me/SBUkr/7783