FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Липень
2021

Роботизована рука, яка може відчувати об’єкти

Сінгапурські дослідники розробили розумну піну, що дозволяє машинам «відчувати» найближчі об’єкти і автоматично «лікувати» пошкодження поверхні. Технологія дуже стане в нагоді при створенні роботизованих рук і протезів.

Штучно «іннервована» піна AiFoam є високоеластичним полімером, створеним шляхом змішування фторополімера і добавки, що зменшує поверхневий натяг матеріалу. За даними фахівців Національного університету Сінгапуру, це дозволяє штучній «шкірі» знову відновлюватися в разі розрізів та інших пошкоджень – майже як справжній людській.

«Існує безліч способів використання такого матеріалу, особливо в робототехніці і в створенні протезів – там, де роботи повинні бути набагато розумнішими, працюючи серед людей», – розповідає провідний дослідник Бенджамін Ті (Benjamin Tee).

Для того щоб імітувати дотик, дослідники змішали матеріал з мікроскопічними металевими частинками і додали крихітні електроди під поверхню піни.

Коли на піну натискають, частки зсуваються в полімерній матриці, при цьому змінюються їх електричні властивості. Ці зміни реєструються електродами, підключеними до комп’ютера, який потім може підказати роботизованому механізму необхідну реакцію на вплив. Більш того, навіть простий рух пальця близько сенсора дозволяє виміряти зміни електричних полів і відреагувати необхідним чином. В результаті технологія дозволяє реєструвати не тільки ступінь натискання, але і його напрямок, що потенційно дозволяє створювати більш «розумних» і інтерактивних роботів.

За даними розробників, AiFoam є першим у своєму роді матеріалом, що об’єднує властивості самозаживления і чутливості до натиснень і навіть визначення близькості об’єктів. На розробку пішло більше двох років, команда вчених розраховує, що практичне застосування розробки знайдеться протягом ще п’яти. Наприклад, вважається, що власники протезів зможуть більш «інтуїтивно» використовувати свої роботизовані руки при захопленні предметів.