FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Лютий
2021

Озвучено пріоритетні завдання ДСНС на 2021 рік

Під час колегії МВС перший заступник голови ДСНС Олег Мельчуцький  назвав основні завдання служби на поточний рік.

Серед них:  забезпечення готовності органів та підрозділів ДСНС до реагування на надзвичайні ситуації, пожежі і небезпечні події, здійснення заходів щодо протидії загрозам, пов’язаним з пожежами в природних екосистемах, визначення стану пожежної і техногенної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей та контроль за усуненням недоліків. Також  серед важливих  напрямків –  виконання завдань у складі ООС, гуманітарне розмінування території України, – зазначив Олег Мельчуцький.

За його словами, особливу увагу буде приділено посиленню спроможностей авіації ДСНС та подальшому укомплектуванню пожежно-рятувальних підрозділів сучасною технікою та спеціальним обладнанням.

“Плануємо також  розбудовувати національну систему гідрометеорологічних спостережень на основі цифрових технологій і сучасного обладнання. А також продовжувати заходи щодо підвищення соціальних стандартів рятувальників, зокрема забезпечення житлом на умовах фінансового лізингу”, – підкреслив він.

За інформацією сайту МВС, який цитує першого  заступника  голови ДСНС, лише за минулий рік підрозділи ДСНС врятували понад 6 тис. 300 осіб.

“Важливим досягненням минулого року є той факт, що нам вдалося зменшити людські втрати від надзвичайних ситуацій. Зокрема, на 15 % зменшити  кількість загиблих (2020 рік – 170 осіб, 2019 – 200 осіб) та у 5 разів кількість постраждалих (2020 – 305 осіб, 2019 – 1 тис. 492 особи). Під час пожеж кількість загиблих знизилась – на 10 %, у той час коли кількість пожеж збільшилася на 5%”,- підкреслив  Олег Мельчуцький.

Також він нагадав, що торік  підрозділам ДСНС довелося боротися з масштабними лісовими пожежами, пожежами на Донбасі, паводками та наслідками вибуху газу. Крім того, рятувальники виконують завдання в зоні проведення бойових дій та на деокупованій території. “Протягом минулого року відновлено близько 1 тис. житлових будинків та об’єктів інфраструктури пошкоджених обстрілами, надано допомогу 15 тис. осіб на КПВВ в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Новотроіцьке», «Гнутове») і Луганській («Золоте», «Станиця Луганська», «Щастя») областях та очищено понад 2 тис. 200 га території, при цьому знешкоджено 25 тис. вибухонебезпечних предметів”, –  підкреслив   Олег Мельчуцький.

В той жде час, за його словами,  у рамках розбудови Єдиної системи авіаційної безпеки МВС, було отримано та  експлуатується 4 сучасних вертольоти. А до кінця року очікується  поставка  ще двох вертольотів.

Було зазначено, що  у  лютому у  Львівській області планується розпочати пілотний проєкт створення єдиного аеромедичного простору України.

“Стратегія реформування ДСНС дозволила нам розпочати системні зміни та розбудову сучасної пожежно-рятувальної Служби. Запровадити електронне адміністрування ліцензійних послуг у сфері пожежної і техногенної безпеки через єдиний портал державних послуг «Дія» та значно збільшити грошове забезпечення рятувальників, мінімальна зарплата доведена до 10 тис. грн., тоді як на початок 2015 року вона була лише 2 тис. гривень”,- зазначив Олег Мельчуцький.

Автор – Олена Котляр