Недавні записи
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
Озвучено пріоритетні завдання ДСНС на 2021 рік
Під час колегії МВС перший заступник голови ДСНС Олег Мельчуцький назвав основні завдання служби на поточний рік.
Серед них: забезпечення готовності органів та підрозділів ДСНС до реагування на надзвичайні ситуації, пожежі і небезпечні події, здійснення заходів щодо протидії загрозам, пов’язаним з пожежами в природних екосистемах, визначення стану пожежної і техногенної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей та контроль за усуненням недоліків. Також серед важливих напрямків – виконання завдань у складі ООС, гуманітарне розмінування території України, – зазначив Олег Мельчуцький.
За його словами, особливу увагу буде приділено посиленню спроможностей авіації ДСНС та подальшому укомплектуванню пожежно-рятувальних підрозділів сучасною технікою та спеціальним обладнанням.
“Плануємо також розбудовувати національну систему гідрометеорологічних спостережень на основі цифрових технологій і сучасного обладнання. А також продовжувати заходи щодо підвищення соціальних стандартів рятувальників, зокрема забезпечення житлом на умовах фінансового лізингу”, – підкреслив він.
За інформацією сайту МВС, який цитує першого заступника голови ДСНС, лише за минулий рік підрозділи ДСНС врятували понад 6 тис. 300 осіб.
“Важливим досягненням минулого року є той факт, що нам вдалося зменшити людські втрати від надзвичайних ситуацій. Зокрема, на 15 % зменшити кількість загиблих (2020 рік – 170 осіб, 2019 – 200 осіб) та у 5 разів кількість постраждалих (2020 – 305 осіб, 2019 – 1 тис. 492 особи). Під час пожеж кількість загиблих знизилась – на 10 %, у той час коли кількість пожеж збільшилася на 5%”,- підкреслив Олег Мельчуцький.
Також він нагадав, що торік підрозділам ДСНС довелося боротися з масштабними лісовими пожежами, пожежами на Донбасі, паводками та наслідками вибуху газу. Крім того, рятувальники виконують завдання в зоні проведення бойових дій та на деокупованій території. “Протягом минулого року відновлено близько 1 тис. житлових будинків та об’єктів інфраструктури пошкоджених обстрілами, надано допомогу 15 тис. осіб на КПВВ в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Новотроіцьке», «Гнутове») і Луганській («Золоте», «Станиця Луганська», «Щастя») областях та очищено понад 2 тис. 200 га території, при цьому знешкоджено 25 тис. вибухонебезпечних предметів”, – підкреслив Олег Мельчуцький.
В той жде час, за його словами, у рамках розбудови Єдиної системи авіаційної безпеки МВС, було отримано та експлуатується 4 сучасних вертольоти. А до кінця року очікується поставка ще двох вертольотів.
Було зазначено, що у лютому у Львівській області планується розпочати пілотний проєкт створення єдиного аеромедичного простору України.
“Стратегія реформування ДСНС дозволила нам розпочати системні зміни та розбудову сучасної пожежно-рятувальної Служби. Запровадити електронне адміністрування ліцензійних послуг у сфері пожежної і техногенної безпеки через єдиний портал державних послуг «Дія» та значно збільшити грошове забезпечення рятувальників, мінімальна зарплата доведена до 10 тис. грн., тоді як на початок 2015 року вона була лише 2 тис. гривень”,- зазначив Олег Мельчуцький.
Автор – Олена Котляр