FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Червень
2021

Оновлений FaceTime і сортування сповіщень: Apple представила нову операційну систему iOS 15

Компанія Apple в рамках щорічної конференції для розробників WWDC 2021 анонсувала вихід нової операційної системи iOS 15, передає Інтерфакс. Серед найголовніших оновлень:

У FaceTime з’явиться функція SharePlay. За допомогою неї користувачі зможуть разом дивитися відео, слухати музику і ділитися зображенням екрану, в тому числі разом дивитися Twitch, TikTok, Disney+ та інші сервіси партнерів.

Apple додасть можливість створювати посилання для підключення до дзвінка в веб-браузері і дозволить додавати їх в календар.

У FaceTime також з’явиться підтримка просторового звуку Spatial audio, режим шумозаглушення CrystalClear, а також «портретний режим», який дозволить автоматично розмивати фон.

iMessage: Apple додасть підтримку шеринга з сервісів Apple, а також колажів і «стопки» фото.

Сповіщення

Якщо повідомлень буде надто багато, система автоматично згрупує їх в Summary: вони будуть сортуватися за пріоритетом – наприклад, повідомлення від друзів будуть ближче до початку.

iOS 15 дозволяє налаштовувати фокусування, тобто фільтрацію вхідних повідомлень, щоб користувач міг зосередитися на поточних справах і отримувати тільки ту інформацію, яка йому необхідна в цей момент. Нетермінові повідомлення збираються в окрему стопку і відображаються в певні години.

Коли користувач відключить повідомлення, контакти в iMessage побачать активований режим «не турбувати».

Користувач може вибрати, від яких контактів або додатків отримувати повідомлення: для цього можна вибрати режим Focus – «робота», «особисте», «відпочинок». Функція вмикається на всіх пристроях користувача одночасно.

Фото і камера

Камери на пристроях з iOS 15 зможуть розпізнавати текст з фотографій і копіювати його, наприклад, для введення пароля Wi-Fi, а програма Spotlight дозволить виконувати пошук фотографій за місцем зйомки, людьми, пейзажами і об’єктами.

У «Спогадах» в «Фото» можна буде додати музику з Apple Music і ділитися з іншими користувачами.

Інші оновлення

У Wallet з’явиться підтримка інших документів, наприклад, посвідчення водія. Поки що тільки в США.

Оновлення програми «Погода»: тепер в ній є повноекранне відображення карти опадів, якість повітря та іншої інформації.

Оновлення «Карт»: більше деталей про будівлі в деяких містах, оновлений нічний режим, більше деталей в режимі водіння, розклад громадського транспорту і так далі.

Також з’явиться голосовий пошук в Safari.

Також в службі «Локатор» з’явиться можливість пошуку відключених пристроїв і пристроїв зі стертими даними. Повідомлення Separation Alerts попереджатимуть про втрату AirTag, пристрою Apple або аксесуара, який входить в мережу служби «Локатор». Зокрема, через сервіс можна знайти загублені навушники AirPods Pro або AirPods Max.

Бета-версія iOS 15 стане доступна користувачам в липні, а восени стане доступним безкоштовне оновлення для iPhone 6s і новіших моделей.