FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Липень
2021

Олімпіада-2020. На які медалі чекати Україні

На ХХХІІ Олімпійських іграх в Японії, які стартують у п’ятницю, за медалі змагатимуться 157 українців у 25 видах спорту.

Олімпіаду-2020 відклали на рік через пандемію. Проте вона зберегла свою назву і тепер триватиме у Токіо із 23 липня по 8 серпня.

На попередній літній Олімпіаді, що відбулася у 2016 році у Ріо-де-Жанейро, Україна посіла загальне 31 місце, здобувши 11 медалей, з них дві золотих.

Ці результати були найгіршими з часу, як українці почали брати участь в Олімпійських іграх в Атланті у 1996 році. І саме тоді в Атланті Україна досягла найкращих результатів – була дев’ятою у командному заліку, здобувши 23 медалі.

Буде краще, ніж в Ріо?

Національний олімпійський комітет сподівається, що у Токіо результати України будуть кращими, ніж у 2016 році. Проте на Олімпіаді-2020 від України виступить найменша кількість учасників у порівнянні з попередніми іграми.

Головна причина – спортсмени, у тому числі титуловані, так і не змогли кваліфікуватися і отримати ліцензії.

Українці виступатимуть у таких видах: бадмінтон, бокс, вільна боротьба, важка атлетика, академічне веслування та веслування на байдарках і каное, велоспорт, греко-римська боротьба, спортивна і художня гімнастика, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика, плавання, артистичне (синхронне) плавання, стрільба з лука і кульова стрільба, стрибки у воду, стрибки на батуті, сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, тріатлон і фехтування.

Найбільша кількість спортсменів від України змагатиметься у легкій атлетиці – 47. Ще по 10 спортсменів будуть у вільній та греко-римській боротьбі, а також веслуванні на байдарках і каное. По одному – у тріатлоні, стрибках на батуті, сучасному п’ятиборстві, стендовій стрільбі та веслувальному слаломі.

Найкращих результатів Україна очікує передусім від дзюдо, кульової стрільби, легкої атлетики, фехтування, стрибків у воду, академічного веслування, боксу, гімнастики, синхронного плавання.

Загалом країна розраховує здобути 13-15 медалей, принаймні так заявляв міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.