FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

НБУ ввів вимогу формувати після переходу на оновлену СЕП щоденні файли зі статзвітністю за останній день місяця, навіть якщо це вихідний або свято

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України (НБУ) визначив порядок подання файлів із показниками статистичної звітності до НБУ після переходу на нове покоління Системи електронних платежів (СЕП) та запровадив вимогу формувати щоденні файли за останній день місяця (тобто станом на 1-е) число), навіть якщо це вихідний день чи свято, повідомила пресслужба регулятора.

Відповідні зміни ухвалено згідно з постановою правління НБУ №25 від 15 березня, вони набувають чинності одночасно з переходом роботи СЕП на цілодобовий режим із 1 квітня 2023 року.

Згідно з ним, звітною датою для щоденних файлів буде наступний календарний день.

Водночас подання файлів до НБУ відбуватиметься лише у робочі дні.

НБУ пояснив, що новий період формування та подання декадних файлів пов’язаний із необхідністю проведення контрольних перевірок декадної звітності із щоденною.

Крім зазначеного, для удосконалення вимог до звітності додатково вносяться зміни до порядку формування файла 36Х “Дані про дотримання резидентами граничних термінів розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів”, 6KX “Дані для розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)”, 20Х “Дані про обсяг залучених коштів, обов’язкові резерви” та в C5X “Додаткові дані для розрахунку економічних нормативів”.

Також продовжено термін надання файлу 2FX “Дані про оцінку ризиків у сфері фінансового моніторингу”.