FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Березень
2023

Нафта пішла в мінус, Brent подешевшала до $81,4 за барель

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту перейшли до зниження вдень у понеділок на тлі падіння попиту на ризикові активи через тривожні новини з банківського сектора США.

Травневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 13.34 кв подешевшали на $1,38 (1,67%) – до $81,4 за барель.

Котирування квітневих ф’ючерсів на WTI на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу опустилися на $1,36 (1,77%) – до $75,32 за барель.

За підсумками минулого тижня Brent знизилася в ціні на 3,6%, WTI – на 3,8%.

У п’ятницю стало відомо, що американський Silicon Valley Bank перейшов під управління Федеральної корпорації зі страхування депозитів (FDIC). Остання передала активи банку новій юрособі та пообіцяла забезпечити повну компенсацію всім вкладникам.

Така ж доля спіткала менший нью-йоркський банк Signature Bank.

Федеральна резервна система (ФРС) анонсувала новий механізм надання коштів фінансовим інститутам, щоб переконатися, що вони мають можливість задовольнити потреби всіх своїх вкладників. Мінфін США виділить до $25 млрд із стабілізаційного фонду для підтримки цієї програми.

Тим часом увага ринків поступово переключається на березневе засідання ФРС, яке відбудеться наступного тижня. Зараз котирування ф’ючерсів на рівень ставки вказують на те, що трейдери бачать 85% ймовірність підвищення ставки на 25 базисних пунктів, тоді як минулого тижня консенсус-прогноз передбачав підйом на 50 б.п.

Найважливішим фактором для Федрезерву може стати лютневий звіт про інфляцію у Штатах, який буде опубліковано у вівторок. Опитані Trading Economics аналітики прогнозують, що інфляція сповільнилася минулого місяця до 6% із 6,4% у січні.