FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Лютий
2021

Марсохід Perseverance почне передавати знімки Червоної планети незабаром після посадки

Перші знімки поверхні Марса, зроблені за допомогою камер марсоходу Perseverance, будуть передані на Землю незабаром після запланованої на четвер посадки. Про це повідомило інформаційне агентство ТАСС з посиланням на дані співробітників Національного управління з аеронавтики і дослідженнz космічного простору (NASA), які були озвучені в ході недавньої прес-конференції.

У бесіді з журналістами фахівець NASA Джим Белл підтвердив, що марсохід може передати на Землю перші панорамні знімки поверхні планети незабаром після посадки. Для цього будуть задіяні камери, які можуть використовуватися безпечно під час руху апарату. Пізніше повинні активуватися інші камери, розміщені на корпусі марсоходу. На думку Белла, представити отримані з їх допомогою зображення можуть «досить швидко», імовірно, 20-21 лютого.

На прес-конференції також була присутня заступник керівника проекту Дженніфер Троспер, яка заявила про те, що в разі виконання успішної посадки, перші знімки з марсохода можна буде побачити в той же день.

Нагадаємо, на корпусі Perseverance розміщені 23 камери, пара мікрофонів і інші прилади, призначені для проведення різного роду досліджень. Представники NASA відзначили, що на розробку, виготовлення та випробування камер марсоходу пішло близько семи років. Згідно з наявними даними, мікрофони призначені для запису звуку під час посадки марсоходу. Фахівці космічного агентства планують його досліджувати. Крім того, будуть вивчені звуки, записані в процесі буріння зразків на поверхні планети. У NASA вважають, що такий підхід дозволить зробити певні висновки щодо твердості породи, а також отримати нові дані про атмосферу Марса.

Нагадаємо, апарат Perseverance був відправлений в космічний простір в липні 2020 року за допомогою ракети-носія Atlas V. Передбачається, що марсохід збере зразки ґрунту і помістить їх в окремі контейнери, велика частина з яких буде забрана іншим марсоходом в 2026 році. Вчені розраховують занурити контейнери з марсіанським ґрунтом на спеціальну платформу, яка виведе їх на орбіту планети, де цінний вантаж підбере космічний апарат. Очікується, що він доставить зразки марсіанського ґрунту на Землю тільки в 2030-х роках.