FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Кулеба: Росію потрібно вигнати з Ради Безпеки ООН

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Присутність Росії в Раді Безпеки ООН ставить під сумнів легітимність організації, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Чи можна зберегти світ, заснований на правилах, якщо країна, яка має статус постійного члена Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (тобто однієї з п’яти країн, які мають його захищати), нахабно і демонстративно його розтоптала? Росія вторглася в сусідню країну, намагається анексувати її територію, систематично обстрілює житлові квартали, знищує цілі міста та села, ґвалтує, грабує, вчиняє геноцид і втілює, мабуть, найбільшу у сучасній історії кампанію примусового переміщення дітей. Росія не просто порушила мир — вона розірвала його на шматки”, – написав Кулеба в авторській колонці для американського видання The Hill, повідомляє пресслужба МД України.

Він нагадав, що в 1945 році ООН була створена для захисту спільних правил і верховенства права. США, СРСР, Велика Британія, Франція і Китай по суті стали “суддями світу”, відповідальними за збереження миру і співпраці.

“Війна Росії проти України вивела правду на поверхню: один із цих суддів – шахрай. Замість того, щоб захищати міжнародний мир, Росія кидає виклик самому його існуванню. Замість того, щоб бути захисницею, вона вчиняє агресію. Замість того, щоб бути панацеєю, вона стала хворобою”, – наголосив Кулеба.

Міністр також нагадав, що це не поодинокий випадок – нападом на Грузію 2008 року, погрозами Молдові, незаконною спробою анексії українського Криму 2014 року, втручанням у внутрішню політику США, використанням енергії та інформації як зброї, насадженням власному населенню ідеології мілітаризму та імперіалізму, систематичним використання допінгу в міжнародному спорті, дестабілізацією й експлуатацією країн Африки найманцями “Вагнера” Росія давно поставила себе поза будь-якими правилами.

“Ми опинилися в цих темних часах тому, що Росії дозволили повірити у власну абсолютну безкарність. Все почалося в грудні 1991 року, коли представники Росії незаконно узурпували місце СРСР у Раді Безпеки ООН. Жодна правова процедура, визначена Статутом ООН, не була дотримана. Проста зміна таблички “Радянський Союз” на табличку “Російська Федерація” стала найбільшим дипломатичним шахрайством ХХ століття. У лютому я наголосив на засіданні Ради Безпеки ООН, що Росія перетворила крісло постійного члена Радбезу ООН на свій трон безкарності. Сьогодні ми маємо справу з наслідками порушення правил 32 роки тому”, – наголосив Кулеба.

Він вказав, що розпочата Росією війна має не тільки завершитися нищівною поразкою для Путіна, а й фундаментальним переосмисленням глобальної системи безпеки та реформою міжнародних інститутів, покликаних підтримувати і відновлювати мир.

“Росія ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та має бути вигнана з цього поважного органу. В іншому разі злочинець у кріслі судді продовжуватиме ставити під сумнів легітимність всієї системи ООН”, – підсумував міністр.