FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Травень
2023

Компанія Neuralink Ілона Маска отримала дозвіл на чіпування людей

Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском і займається імплантацією чіпів у мозок, заявила, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) схвалило перші клінічні випробування на людях. Це рішення стало важливою віхою після низки попередніх спроб отримати дозвіл, пише Reuters.

Схвалення FDA є важливим першим кроком, який одного разу дозволить чіпуванню допомогти багатьом людям, заявили Neuralink. У компанії не уточнив масштаби майбутнього дослідження та його мети, але додали, що набір добровольців поки що не розпочався. Подробиці пройдуть пізніше.

Маск впевнений, що мозкові імплантати допоможуть боротися з цілою низкою відхилень у людей, включаючи ожиріння, аутизм, депресію та шизофренію, а також лікувати травми головного та спинного мозку і навіть забезпечити можливість керувати пристроями силою думки. Наприкінці минулого року він навіть заявляв, що настільки впевнений у безпеці технології, що готовий імплантувати чіпи своїм дітям.

Neuralink говорила про швидкі випробування на людях із 2019 року. Але вперше схвалення FDA компанія запросила лише на початку 2022-го, і тоді агенція відхилила заявку.

За словами співробітників, FDA вказала Neuralink на кілька проблем, які необхідно вирішити, перш ніж санкціонувати випробування на людях. Основні труднощі пов’язані з літієвою батареєю пристрою, можливістю міграції проводів імплантату всередині мозку та проблемою безпечного вилучення чіпа без пошкодження тканини мозку.

2019-го Neuralink вже протестувала свої чіпи на мавпах. У квітні 2021 року розробники показали ролик із приматом, який грає у відеогру силою думки. Зоозахисники тоді почали звинувачувати Маска у жорстокому поводженні з тваринами, оскільки, за їхніми даними, частина піддослідних мавп загинула.

Джерело: https://t4.com.ua/tech/kompaniya-neuralink-ilona-maska-otrymala-dozvil-na-chipuvannya-lyudej/