FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Лютий
2022

Ілон Маск показав, як проходитиме колонізація Марса

Під час презентації космічного корабля Starship, який готується в Техасі до випробувального польоту на орбіту, засновник компанії SpaceX Ілон Маск (Elon Musk) поділився з журналістами новітньою версією свого бачення майбутнього космонавтики та проблеми колонізації сусіднього Марсу.

Гігантський корабель Starship, будівництво якого завершується в Техасі, спочатку буде випробуваний у польоті на навколоземну орбіту, у разі успіху він стане засобом доставки астронавтів на Місяць у 2025 році, а в найближчому майбутньому аналогічна модель послужить для доставки людей до Марса.

За словами Маска, корабель дозволить побудувати на віддаленій планеті самодостатнє місто — для цього потрібно доставити з Землі мільйон тон вантажів. «Вперше у 4,5-мільярдній історії Землі це стало можливим. Нам потрібно скористатися цим і зробити це настільки швидко, наскільки зможемо. Хочу бути відвертим: цивілізація зараз здається трохи крихкою», – заявив бізнесмен.

Як повідомляє The New York Times, після демонстрації анімаційного відео, на якому уявна марсіанська колонія обслуговується кораблем SpaceX, він вигукнув: «Давайте зробимо це!»

На відміну від колишніх кораблів, всі блоки Starship є багаторазовими, завдяки чому з’являється можливість знизити вартість доставки 100 т вантажів на корисну орбіту до $10 млн і навіть нижче. З урахуванням того, що на будівництво колонії потрібно 1 млн тон ресурсів із Землі, низька вартість робить проект відносно реалізованим.

Варто зазначити, що плани Маска неодноразово змінювалися. У 2016 році він говорив, що ракета без екіпажу на борту полетить до Марса вже в 2022 році, а через два роки відбудеться і пілотований політ. У вересні 2019 року він прогнозував, що перший орбітальний політ відбудеться протягом найближчих шести місяців. Тим не менш, поки всі тести верхнього модуля Starship закінчувалися невдачею, за винятком тестового польоту в травні минулого року.

Політ Starship на Місяць планується у 2025 році. Бізнесмен вже відповів критикам, які акцентують увагу на тому, що гроші сьогодні варто витрачати на Землі, не гаючи часу, а не кошти на космічні дослідження. На його думку, на освоєння космосу варто виділяти хоча б половину відсотка від загальних витрат.