FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Жовтень
2023

Еволюція мобільних телефонів: від «цеглин» до суперсучасних смартфонів

А ви знали, що у 2023 році мобільний телефон «відсвяткував» своє 50-річчя? Від початку створення мобільні технології значно просунулися вперед: тепер ваш телефон може впізнавати вас по обличчю, ви маєте безперешкодний доступ до Інтернету, можете завантажувати різні програми, листуватися, переглядати відео, грати ігри й навіть дистанційно керувати побутовою технікою

Перший мобільний дзвінок

Інженер Мартін Купер з компанії Motorola здійснив перший дзвінок мобільним телефоном у квітні 1973 року.  Він зателефонував з портативного пристрою на одній з вулиць Нью-Йорка інженеру-конкуренту з Bell Labs.

Він тоді казав: «Вгадай, звідки я дзвоню?.. Я дзвоню тобі зі стільникового телефону». Пізніше він розповідав, що коли йшов вулицею, розмовляючи телефоном, жителі Нью-Йорка розкривали роти.

Цей революційний дзвінок зараз у всьому світі вважається першим публічним дзвінком із мобільного телефону.

Перший мобільний телефон

Перший мобільний телефон — Motorola DynaTAC 8000X. Лише уявіть! Його довжина становила усього 33 сантиметри. Ціна першого мобільного в історії була захмарною, 4000 доларів. Відповідно ніхто із пересічних людей не міг собі дозволити таку покупку.

Відтак, телефон Motorola DynaTAC 8000X був переважно символом статусу. Його купували переважно багатії.

Перше sms-повідомлення

3 грудня 1992 року було надіслано перше в історії SMS-повідомлення: Ніл Папворт, 22-річний інженер, за допомогою персонального комп’ютера відправив текстове повідомлення «З Різдвом» через мережу Vodafone на телефон свого колеги.

Через рік Nokia випустила перший мобільний телефон із функцією SMS, але повідомлення мали обмежену кількість символів, не більше 160.  SMS можна було надсилати лише в межах однієї мобільної мережі — телефонні мережі нарешті дозволили користувачам надсилати SMS між компаніями-конкурентами в 1999 році.

Перший смартфон

IBM анонсувала перший смартфон у 1992 році, який не можна було придбати ще два роки. Персональний комунікатор Simon містив багато функцій, знайомих сучасним користувачам смартфонів, наприклад, сенсорний екран, для якого потрібен був стилус. Однак, маючи невеликий монохромний РК-екран і одну годину автономної роботи, SPC все ще був відносно примітивним порівняно із сучасними смартфонами.

Перший мобільний телефон із камерою

У 2000 році компанія Sharp випустила J-SH04, перший на ринку мобільний телефон із вбудованою камерою. Ця віха знаменує друге покоління мобільних телефонів. Він міг робити знімки з роздільністю 0,1 мегапікселя. Попри це, він важив лише 74 грами й мав розміри 12,7 сантиметра разом з антеною.

Перший iPhone

У 2007 році компанія Apple випустила iPhone, перший у світі технологічно передовий смартфон із сенсорним екраном. Вихід на ринок смартфонів знаменує третє покоління мобільних телефонів.

IPhone був піонером у створенні операційної системи iOs і дозволу на роботу програм на ньому.

Революція у світі смартфонів триває. Вони стали основними інструментами, які ми використовуємо щодня для спілкування, доступу до інформації та взаємодії зі світом. 

Зазначимо, що у 2023 році кількість користувачів смартфонів у всьому світі оцінюється в 6,9 мільярда, а до 2027 року очікується, що вона зросте до 7,7 мільярда.

Оскільки технології продовжують розвиватися, буде цікаво спостерігати, як розвиватимуться мобільні телефони в майбутньому.