FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Липень
2021

Електромагнітна зброя і системи захисту від неї

Генератори найпотужніших електромагнітних імпульсів (ЕМІ) можуть стати новим видом наступального озброєння. Поєднуючи кібератаки і удари ЕМІ можна без кровопролиття і радіоактивних руїн домогтися перемоги над самим сильним противником. За даними китайських джерел, в США в 2017 році розпочато роботи над подібним озброєнням, а також розробляють заходи щодо захисту від його впливу.

Сьогодні самі протяжні і сучасні телекомунікаційні інфраструктури і електричні мережі у Китаю. Це дозволяє Піднебесній швидше за всіх спрямуватися в майбутнє, але це робить її залежною від роботи мереж. Впровадження штучного інтелекту в системи управління життям і виробництвом поставили Китай в найсильнішу залежність від роботи зв’язку і поставок електрики. Подібне обладнання захищене від природних впливів, включаючи потрапляння блискавки, але від потужного електромагнітного удару захист не передбачений.

Людство давно зрозуміло (але чи усвідомило?), що обмін ядерними ударами знищить на планеті все живе. Ця зброя стримується. Але це не означає, що військові перестали планувати превентивні операції. ЕМІ-озброєння дозволяє провести випереджаючий вплив практично без прямих жертв і здатний примусити будь-який уряд до миру. У той же час необхідно привести власну інфраструктуру у відповідність і захистити її від аналогічного ворожого впливу.

На основі аналізу звітів уряду США, військових документів і законів, прийнятих Конгресом США з 2017 року, китайські фахівці зробили висновок, що Сполучені Штати включили захист від загроз ЕМІ в свою стратегію національної безпеки. Зокрема, в 2019 році колишній президент США Дональд Трамп підписав указ про координацію національних зусиль по захисту від ЕМВ, а через кілька місяців Конгрес прийняв закон про збільшення бюджету на цю програму.

На думку китайців, США зможуть захистити від ЕМІ-ударів життєво важливу інфраструктуру на своїй території до 2032 року. Це змінить баланс сил на користь однієї окремо взятої країни. Для балансу в усьому світі будуть потрібні схожі зусилля всіх значущих в світі країн. Це означає, що вимоги до вузлів телекомунікацій та енергорозподільчих структур почнуть поступово змінюватися з урахуванням впровадження захисних механізмів. Чи треба говорити, що за це теж заплатить споживач?