FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

ЕКА готове збільшити обсяг підтримки експорту в 2023 році до 18 млрд грн

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Експортно-кредитне агентство (ЕКА), яке 2022 року підтримало експорт 35 експортерів на загальну суму 3,18 млрд грн, цього року готове збільшити обсяг підтримки експорту до 18 млрд грн, повідомив глава ЕКА Руслан Гашев на “Саміті експортерів” видання “Forbes Україна” в Києві.

Він зазначив, що на такі обсяги діяльності агентство здатне і без збільшення статутного капіталу.

Гашев також повідомив, що найближчим часом кількість українських банків-партнерів ЕКА в рамках програми портфельного страхування кредитів збільшиться з шести до семи.

За словами глави агентства, ЕКА також може стати інструментом діяльності в Україні для Агентства з багатостороннього гарантування інвестицій (MIGA) з Групи Світового банку та американської Корпорації з фінансування міжнародного розвитку (DFC), які не мають власних представництв в Україні.

“Навіть у тих проєктах, де буде задіяно страхування ризиків MIGA і DFC, ми можемо бути їхніми “руками”, оскільки вони не мають власних представництв в Україні”, – пояснив Гашев.

Він уточнив, що з DFC уже було спілкування з цього питання, і ЕКА надіслало свою пропозицію, тоді як роботу з MIGA Мінекономіки поки що проводить без участі агентства.

Голова ЕКА також підтримав ініціативу, яка міститься в законопроєкті “Про внесення змін до закону “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків” (№9015) щодо розширення мандата ЕКА на страхування інвестицій в Україну.

“Коли ми звертаємося до наших іноземних партнерів, особливо до таких структур, як MIGA і DFC, з метою страхування українських та іноземних інвестицій в Україну, ми також маємо думати, як використовувати інструменти, які є в нас у країні”, – зазначив Гашев.

Він наголосив, що йдеться про страхування не тільки іноземних інвестицій, а й вітчизняних. За його словами, документ іще не виносили на засідання профільного комітету, але над ним триває робота.

Від початку року (станом на 13 березня) ЕКА підтримало експорт з України на загальну суму 242,35 млн грн (11 угод). Банки профінансували 43,5 млн грн. Експорт здійснювався до Франції, Німеччини, Латвії, Польщі, Швейцарії та США. Лідери серед галузей за підсумками двох місяців 2023 року – меблева галузь, на другому місці – іграшки, а далі каучук, гума та вироби з гуми.