FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Серпень
2022

Дієва демократія на рівні територіальних громад

Наприкінці тижня у Києві відбувся круглий стіл в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини».

Учасники обсудили такі питання по напрямкам: про розвиток самоорганізації населення в умовах воєнного стану в Україні, про волонтерство та допомогу ВПО, про співпрацю з  добровольчим формуванням територіальної громади.

Керівник ГО «Громадська ініціатива Луганщини» розповіла про підсумки реалізації проєкту та що вдалося зробити раніше в Луганській області до лютого 2022 р. Було проведено дуже багато заходів для створення органів самоорганізації населення та регламентації інструментів місцевої демократії, налагодження роботи зі старостами. Керівники органів самоорганізації населення м. Київ поділилися досвідом роботи з початку бойових дій в лютому та по цей час. Наприклад, ОСН «Русанівка» налагодив співпрацю з волонтерами та з  добровольчим формуванням територіальної громади. Зараз комітет направив звернення про надання русанівцям допомоги у кількості 300 продуктових наборів, з яких 150 для вимушених переселенців і 150 для інших мешканців мікрорайону. Керівник ОСН «Комітет мікрорайону “БЕРЕЗНЯКИ-ТЕЛЬБІН” поділився досвідом вирішення безпекових питань для мешканців (підготовка та облаштування укриттів, допомога маломобільним та малозабезпеченим, організація патрулювання на території комітету, забезпечення життєдіяльності та комунальних послуг тощо).

Але робота органів самоорганізації зараз направлена також на вирішення різноманітних питань в рамках своїх повноважень: підготовка к опалювальному сезону, контроль над нарахуванням мешканцям комунальних послуг за гаряче водопостачання, вирішення проблеми монополії між транспортуванням та придбанням комунальної послуги, робота громадського транспорту. Нагадуємо, що згідно з реєстром ОСН на офіційному порталі Києва станом на 01.02.2022 отримано дозволів Київради на створення 184 ОСН. Крім того, зараз в Києві сплеск створення нових ОСН: на останньому засіданні Київради на розгляд міських депутатів було запропоновано затвердити 14 ОСН і за результатом їх зауважень ними було надано дозволів на створення лише 7 ОСН. Завдяки плідній праці учасниками були сформовані основні подальшої співпраці в сфері підтримки розвитку самоорганізації.

 

Захід проведено ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.