FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Травень
2021

Без планшета і гарнітури: Вчені використовують лазерні промені для створення 3D-голограм

Команда дослідників з університету Брігама Янга (BYU) розробляє тривимірну голографічну анімацію, що не вимагає наявності спеціального планшета або гарнітури.

Голограми за допомогою лазера

Дослідники з BYU створили вільно плаваючу тривимірну голограму, використовуючи лазери і крихітну частинку, що плаває в повітрі, для формування цифрових зображень. Ці зображення можна переглядати без використання спеціальної гарнітури AR.

Як це працює

Голографічна група при BYU використовує лазерний промінь для захоплення невеликих частинок у повітрі. Потім лазерний промінь використовується для перетягування частинки в декількох напрямках. У випадку, коли ця частинка переміщується досить швидко, команда може створювати барвисті голографічні анімації, які можна розглядати з усіх боків.

В основі даного проекту лежить більш ранній проект BYU 2018 року – проект голографічного пристрою під назвою Optical Trap Display (OTD), здатного створювати крихітні 3D-голограми. Після розробки цього пристрою Смоллі і його команда протягом наступних трьох років займалася удосконаленням своєї технології OTD, включивши в неї справжню анімацію, що на один крок наблизило нас до появи високоякісних голографічних зображень, таких як Holodeck з “Зоряного шляху” або голографічний зв ‘язок у “Зоряних війнах”.

Можливості

Як згадувалося вище, вільно плаваючі тривимірні зображення від BYU створюються на основі однієї частинки, і це означає, що технічно – це фізичні голограми. Однак, оскільки вони побудовані на основі єдиної частки, інтерактивність обмежена. Втім, ви можете виконувати невеликі дії, наприклад, змушувати крихітну голографічну фігурку підстрибувати вгору і вниз на вашому пальці.

Частина технологій, що лежать в основі вільно плаваючих голографічних зображень, вимагає наявності об ‘ємного дисплея, що проектує зображення у фіксованому обсязі. Оскільки зображення будуються навколо частинки, що світиться всередині даного фіксованого обсягу, команда може створювати крихітні тривимірні голограми.

За словами аспіранта BYU Веслі Роджерса, за допомогою системи, розробленої командою, можна створювати голограми більшого розміру, хоча цей процес виглядає значно складніше.