FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Липень
2021

«Асистент» Google таємно записує розмови

Виступаючи перед урядовою комісією в Індії, представники Google визнали не тільки загальновідомий факт прослуховування записів розмов користувачів з «Помічником», а й більш непривабливі істини. З’ясувалося, що ІІ часом записує голоси навіть у випадках, коли користувач не просив його «прокинутися».
Іншими словами, для початку запису віртуального помічнику не потрібно класичного «Окей, Гугл!» або будь-яких інших стартових фраз. Раніше компанія заявляла, що її співробітники прослуховують записані асистентом розмови для вдосконалення технологій розпізнавання мовлення, зазначивши, що люди не слухають «делікатні» розмови. При цьому невідомо, яким чином «делікатні» бесіди визначаються в ряду звичайних.
Відомо і те, що Google не пояснила, чому помічник записує розмову, якщо він не активований за допомогою голосових команд-тригерів. В умовах використання згадується, що «Асистент» може активуватися випадково, «почувши» звуки, схожі на виклик електронного помічника. Ні про які інші випадки, які дозволяють запис, там не згадується.
Коментуючи слухання, один з представників індійського Міністерства електроніки та інформаційних технологій заявив: «Уряд розслідує проблему невидалення компаніями на кшталт Google збережених даних за замовчуванням і зберігання їх до тих пір, поки користувач не видалить інформацію вручну».
Які заходи будуть прийняті індійською владою щодо ТехноГіганту, поки невідомо. Видалити дані про свою активність можна на сторінці налаштувань Google.
Загальна інформація
Google Assistant (Google Асистент) – хмарний сервіс персонального асистента, розроблений компанією Google і представлений на презентації Google I/O 18 травня 2016 року. Він вважається продовженням більш раннього Google Now. Помічник може використовуватися в смартфонах, також він включений в Google Allo – додаток для миттєвого обміну повідомленнями, Google Home – розумний голосовий Wi-Fi динамік для управління вашим будинком, Android Wear – розумні годинники від Google.