FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Серпень
2021

Apple розширює ланцюжок китайських постачальників всупереч торговельній війні США з КНР

Компанія Apple задіє все більше постачальників з Китаю на ключових позиціях у виробництві новітніх iPhone. Політика бізнесу йде врозріз з офіційною позицією Вашингтона, повною рішучості максимально жорстко обмежувати технологічні амбіції КНР.

Як повідомляє видання Nikkei Asian Review, китайська Luxshare Precision Industry отримає можливість випускати до 3% смартфонів серії iPhone 13, фактично відібравши частку у тайваньських суперників Foxconn і Pegatron. Хоча відсоток поки відносно невеликий, з урахуванням масштабів виробництва його не варто сприймати несерйозно – до січня Apple має намір випустити 90-95 мільйонів примірників новинок.

Відомо, що Luxshare почне випускати iPhone 13 Pro вже в цьому місяці – великий прогрес для компанії, яка ніколи не випускала iPhone самостійно. Зазвичай новачкам в ланцюжку постачальників Apple спочатку довіряється випуск тільки більш бюджетних версій смартфонів. При цьому компоненти для збірки поставлятимуть і придбані Luxshare в минулому році південнокорейський виробник модулів камер Cowell, і тайванський виробник металевих рамок Casetek. За словами одного з конкуруючих учасників ланцюжка постачальників Apple, хоча китайська компанія в цьому році буде випускати тільки невеликий відсоток смартфонів, не варто втрачати пильності – якщо не підвищити конкурентоспроможність власної продукції, рано чи пізно Китай стане основним постачальником.

Сьогодні Apple має один з найскладніших виробничих ланцюжків, випускаючи приблизно 200 мільйонів iPhone, 20 мільйонів Mac і десятки мільйонів iPad щорічно. Для того, щоб потрапити в число партнерів, необхідно відповідати жорстким виробничим стандартам замовника.

«Зліт» китайських постачальників йде за рахунок конкурентів з США, з Тайваню, з Японії і Південної Кореї, деякі з яких або вже виключені з ланцюжка, або їх частка істотно знизилася. При цьому на успіх китайського бізнесу не можуть вплинути навіть санкції США, покликані обмежити Китаю доступ до ключових американським «інструментів» і технологій.

Раніше китайська Lens Technology поставляла тільки задні скляні кришки і скляні покриття дисплеїв, але в цьому році стане постачальником і металевих елементів корпусів. Найбільший китайський виробник оптики для камер смартфонів Sunny Optical Technology вперше в цьому році потрапив в ланцюжок постачальників Apple.

Sunny Optical давно відома на ринку. Вона є ключовим виробником оптики для Xiaomi, Huawei, Oppo і Vivo. Доходи Sunny Optical з 2016 року потроїлися, а чистий прибуток зріс вчетверо.

BOE Technology поставлятиме OLED-дисплеї преміум-рівня для iPhone 13 вже в наступному кварталі, якщо отримає схвалення Apple в поточному. Компанія почала поставки для старіших iPhone ще в минулому році.

У списку постачальників Apple вперше з’явилися і інші китайські бізнеси, включаючи виробника дисплеїв Tianma Micro-Electronics, постачальників чіпів пам’яті GigaDevice Semiconductor і Nexperia. Вперше в списку з’явилася і Shenzhen Everwin Precision Technology.

За даними аналітика Isaiah Research Еріка Ціна (Eric Tseng), Luxshare, яка ще нещодавно поставляла виробнику смартфонів тільки найпростіші компоненти, схоже, скоро буде торгуватися з Apple про постачання чіпів замість давнього партнера компанії – Foxconn.

Загальна інформація

Apple – американська корпорація, виробник персональних і планшетних комп’ютерів, аудіоплеєрів, телефонів, програмного забезпечення. Один з піонерів в області персональних комп’ютерів і сучасних багатозадачних операційних систем з графічним інтерфейсом. Штаб-квартира – в Купертіно, штат Каліфорнія. Завдяки інноваційним технологіям та естетичному дизайну, корпорація Apple створила в індустрії споживчої електроніки унікальну репутацію, яку можна порівняти з культом. Є першою американською компанією, чия капіталізація перевищила 1,044 трлн дол США. Це сталося під час торгів акціями компанії 10 вересня 2018 року. У той же день компанія стала найдорожчою публічною компанією за всю історію, перевищивши капіталізацію попереднього рекордсмена – компанії PetroChina (1,005 трлн дол в листопаді 2007 року).

У 2018 році зайняла третє місце в списку 500 кращих роботодавців світу на думку журналу Forbes.