FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Червень
2021

Apple анонсувала iOS 15 – потужне оновлення FaceTime, поліпшені повідомлення і багато іншого

Сьогодні в цифровому форматі стартувала щорічна конференція розробників Apple WWDC 2021. Презентація почалася з анонса iOS 15, яка запропонує користувачам ряд нововведень, що стосуються практично всіх аспектів операційної системи, починаючи з фірмового сервісу для спілкування FaceTime, і закінчуючи поліпшеними «Спогадами» в додатку «фото».

Особливу увагу в свіжій операційній системі Apple приділила фірмовому сервісу для відеоконференцій FaceTime, який тепер пропонує користувачам ряд унікальних можливостей, що дозволяють вивести онлайн-спілкування на якісно новий рівень. По-перше, користувачі отримали можливість ізолювати свій голос від навколишнього шуму за допомогою алгоритмів штучного інтелекту. По-друге, сервіс тепер може запропонувати зручне представлення відеопотоків користувачів у вигляді сітки. По-третє, додаток отримав підтримку портретного режиму, що дозволяє розмити фон, щоб співрозмовника не відволікали оточуючі предмети.

Більш масштабним оновленням FaceTime стала функція SharePlay, що надає спільний доступ до різних типів контенту. Тепер користувачі прямо в ході відеоконференції можуть разом прослуховувати аудіо з Apple Music і дивитися відео або просто ділитися вмістом екрана. При цьому, елементи управління відтворенням будуть доступні всім учасникам конференції. У FaceTime можна буде ділитися контентом з таких сервісів, як Disney +, HBO Max, Twitch, TikTok і багатьох інших.

Ще одним важливим нововведенням є вихід FaceTime на інші платформи. Звичайно, мова не йде про повну функціональність, однак користувачі iPhone з iOS 15 зможуть відправити посилання на бесіду в FaceTime користувачам пристроїв на інших платформах, включаючи Windows і Android. Ті, в свою чергу, скориставшись отриманим посиланням, зможуть приєднатися до відеочату.

Новою функціональністю обріс і додаток Messages, який отримав найбільш затребувані можливості зі сторонніх месенджерів. Тепер він дозволяє ділитися будь-якими типами контенту, включаючи новини з Apple News, плейлисти з Apple Music і багато іншого.

У свіжій операційній системі Apple зробила повідомлення більш зручними і інтуїтивно зрозумілими. У центрі повідомлень іконки додатків, з яких отримано оповіщення, стали більшими. Крім того, на додаток до «Не турбувати» з’явилися такі профілі, як «Робота», «Вихідний» та інші, які дозволяють налаштувати типи повідомлень, які може бачити користувач при активації кожного з цих режимів. Також повідомлення тепер будуть групуватися за ступенем важливості – смартфон сам визначить на основі призначених для користувача переваг, з яких додатків повідомлення важливіші.

Варто виділити нову функцію Live Text, яка нагадує за функціональністю Google Lens. Вона дозволяє розпізнавати текстові дані різних типів, включаючи списки, номери телефонів і платіжних карт за допомогою камери iPhone. Потім, в залежності від типу даних, розпізнаний текст може бути переданий відповідними програмами для подальшої роботи. До слова, текст можна розпізнавати і на вже знятих фото.

Оновленню піддався і системний пошуковий сервіс Spotlight. Тепер, у відповідь на пошукові запити, що стосуються, наприклад, фільмів або артистів, Spotlight видасть сторінку, яка містить посилання на них в Apple TV або Apple Music а також покаже список акторів, які виконують ролі в фільмі або перелік альбомів музичного виконавця.

У програмі «Фотографії» в iOS 15 з’явиться поліпшена функція «Спогади», яка, за аналогією з подібною функцією в Google Фото, створить добірки найвдаліших фото, пов’язаних з певними пам’ятними подіями. Потім їх можна скомбінувати в короткі відеоролики, використовуючи аудіо з Apple Music. Керувати «Спогадами» стане простіше, а збирати фото вони будуть ще краще.

Apple не забула приділити увагу і таким програмам, як Wallet, «Карти» і «Погода». Wallet обзавелося підтримкою більш широкого кола карт, пропусків і цифрових ключів. Але що важливіше, в нього можна буде завантажувати документи, що позбавить користувачів від необхідності носити їх з собою. Правда, спочатку функція з’явиться тільки в США, але з часом явно стане доступною і в інших регіонах.

У картах була значно поліпшена точність і деталізація 3D-об’єктів, однак, в перший час, це поліпшення торкнеться тільки невеликої кількості великих американських міст. А ось додаток «Погода» отримає кардинально перероблений зовнішній вигляд. Користувачі отримають доступ до більшої кількості даних про погодні умови і зможуть переглядати погодні карти.

Нова iOS 15 вийде вже прийдешньої осені. А з сьогоднішнього дня бета-версія нової мобільної операційної системи Apple стане доступною розробникам. Примітно, що iOS 15 буде доступна на всіх пристроях, на яких була доступна iOS 14. А це означає, що оновлення отримають навіть iPhone 6S, що вийшли в 2015 році.