Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Amazon і Google перевіряють спроби зупинити фальшиві відгуки
Amazon і Google знаходяться під слідством через побоювання, що фальшиві п’ятизіркові відгуки на їх сайтах можуть ввести покупців в оману.
Управління з конкуренції і ринків також стурбоване тим, що «законослухняні компанії», які продають через Amazon і Google, можуть програвати фірмам, що використовують помилкові рекомендації.
Amazon і Google можуть постати перед судом за порушення закону про захист прав споживачів.
Обидві фірми заявляють, що у них є ресурси і політика, щоб припиняти помилкові відгуки.
CMA почав офіційне розслідування після того, як в минулому році в ході первинного розслідування з’ясувалося, чи достатньо роблять онлайн-компанії для захисту споживачів.
Інтернет-магазини різко зросли під час пандемії Covid, оскільки роздрібні торговці, які вважалися «другорядними», були змушені закривати фізичні магазини в періоди карантину.
«Ми турбуємося про те, що мільйони онлайн-покупців можуть бути введені в оману, прочитавши фальшиві відгуки, а потім витративши свої гроші на основі цих рекомендацій», – сказав виконавчий директор CMA Андреа Коселлі.
«Точно так само це просто несправедливо, якщо деякі компанії можуть фальсифікувати п’ятизіркові відгуки, щоб виділити свої продукти або послуги, в той час як законослухняні компанії програють.
«Важливо, щоб ці технологічні платформи брали на себе відповідальність, і ми готові вжити заходів, якщо ми виявимо, що вони роблять недостатньо».
Зокрема, CMA стурбований тим, що Amazon і Google «роблять досить» для «виявлення фальшивих відгуків або підозрілих моделей поведінки».
Це включає в себе випадки, коли одні і ті ж користувачі «переглядали один і той же асортимент продуктів або підприємств в аналогічний час … або коли огляд передбачає, що рецензент отримав платіж або інший стимул для написання позитивного відгуку».
CMA також вивчає, чи будуть Google і Amazon оперативно розслідувати і видаляти підроблені і оманливі відгуки, а також з’ясовує, які санкції компанії накладають на користувачів.
Наглядовий орган заявив, що, якщо він виявить, що компанії порушили закон про захист прав споживачів, він може вжити заходів примусового характеру.
Це може включати в себе отримання офіційних зобов’язань від Amazon і Google зі зміни способу роботи з фальшивими відгуками, але за необхідності це може перерости в «справу в суді».
Але в ньому говориться: «CMA ще не прийшло до висновку, чи порушили Amazon і Google закон на даному етапі».
У CMA заявили, що його також турбує те, що системи Amazon «не змогли належним чином запобігти і утримати деяких продавців від маніпулювання списками продуктів, наприклад, шляхом використання позитивних відгуків від інших продуктів».
Представник Amazon сказав, що компанія виділила «значні ресурси на запобігання появи підроблених або мотивованих відгуків в нашому магазині».
«Ми продовжимо допомагати CMA в його розслідуваннях, і ми відзначаємо його підтвердження того, що ніяких висновків проти нашої компанії зроблено не було».
Google заявив, що його політика свідчить, що «огляди повинні ґрунтуватися на реальному досвіді», а в разі виявлення порушень «ми вживаємо заходів», включаючи відключення облікових записів користувачів.
У ньому говорилося: «Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашої роботи з CMA, щоб більше розповідати про те, як наші провідні в галузі технології та групи перевірки працюють, щоб допомогти користувачам знаходити актуальну і корисну інформацію в Google».
Звіт, опублікований раніше в цьому році групою споживачів, виявив галузь, яка спеціалізується на наданні компаніям фальшивих відгуків в обмін на гроші або продукти.
З’ясувалося, що одна з цих компаній має 62000 рецензентів по всьому світу і стягує з продавців на Amazon Marketplace близько 13 фунтів стерлінгів за огляд. Він також укладав оптові угоди, за якими продавець міг витратити 620 фунтів стерлінгів за 50 відгуків або 8000 фунтів стерлінгів за 1000 відгуків.
«CMA тепер має швидко рухатися до з’ясування того, чи порушили ці компанії закон, – заявив директор з політики та захисту прав Росіо Конча.
«Це повинно спонукати Amazon і Google нарешті зробити необхідні кроки для захисту користувачів від зростаючої хвилі фальшивих відгуків на їх платформах, і, якщо вони цього не зроблять, регулюючий орган повинен бути готовий до жорстких правозастосовних заходів».