FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Травень
2023

A16z crypto представили систему голосування з відкритим вихідним кодом

Проєкт a16z Crypto відкрив вихідний код бібліотеки Solidity Cicada. Вона використовує шифрування з блокуванням часу і ZK-технологіями під час голосувань ончейн. Це гарантує більшу анонімність.

«У ончейн-голосування є недоліки. У тому числі проблеми конфіденційності. У більшості протоколів WEB3 при ончейн-голосуваннях підрахунки голосів повністю загальнодоступні. Без приватності результати можна сфальсифікувати. Але з іншого боку, така відкритість впливає на думки виборців, що може призвести до недемократичних результатів»

Інструмент Cicada має нові властивості конфіденційності. Наприклад, тут буде таємне голосування (австралійські бюлетені). Це означає, що поки триває збір голосів, учасники не бачать процентне співвідношення «за» і «проти». А отже, голосуватимуть не спираючись на більшість, а спираючись на власну думку. Також Cicada пропонує повну анонімність виборця. При цьому людина зможе перевірити, чи не голосував хтось під її ім’ям.

Система відрізняється тим, що тут не будуть квитанції та інші підтвердження голосування. Це дає змогу мінімізувати випадки, коли людина отримує нагороду за те, що проголосувала за конкретну пропозицію.

Інструмент може використовуватися в основній мережі Ethereum, а потім в офіційній сертифікації Cicada найближчим часом.

 

Джерело: https://incrypted.com/ua/a16z-crypto-predstavili-sistemu-golosuvannya/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=a16z-crypto-predstavili-sistemu-golosuvannya