Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Зафіксовано різке зростання активності Сонця – найбільше за останні роки
Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН повідомляє про найбільший за останні роки сплеск сонячної активності. У найближчі дні очікується початок магнітних бурь.За останні дві доби було зафіксовано 17 сонячних спалахів. Повідомляється, що пік активності нашого світила припав на кінець минулого тижня – 22 і 23 травня.
Зокрема, зареєстровані спалахи класу M – передостанній по силі клас сонячних спалахів, що передує спалахам вищої потужності X.
«До цього, за 4,5 місяці року, засобами спостереження було зареєстровано менше 40 сонячних спалахів, включаючи лише два спалахи рівня M. Судячи з усього, частина спалахів, які відбулися зараз, супроводжувалася викидами сонячної речовини в міжпланетний простір, в тому числі вздовж лінії Сонце-Земля, тобто в напрямку на нашу планету», – йдеться в повідомленні.
Викиди сонячної маси викликають обурення магнітного поля Землі. Згідно з розрахунками фахівців, зіткнення викинутих сонячних мас із Землею відбудеться вже сьогодні – близько 9 вечора за київським часом.
«Найбільш щільне ядро викиду досягне Землі вранці, близько 4 годин ночі за київським часом, 26 травня. Саме в цей період прогнозуються перші магнітні бурі тривалістю від 3 до 6 годин. В цілому, обурений стан магнітного поля може зберегтися до кінця дня 27 травня. Після цього поле повинно стабілізуватися і повернутися в необурений стан», – повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця.