Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ АВТОМОБІЛІВ У СУЧАСНОМУ СВІТІ
Бородич Кирило
(Маріуполь, Україна)
ЕКОЛОГІЯ
(Проблеми надійності та енергозбереження)
ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ АВТОМОБІЛІВ У СУЧАСНОМУ СВІТІ
Інформаційні технології на автомобільному транспорті є потужним джерелом удосконалення автомобілів, підвищення їх техніко-економічних характеристик, безпеки руху, надійності виконання графіків руху та доставки товарів. Сучасні автомобілі мають елементи автоматизації, а більшість іноземних — обладнуються комп’ютерами.
Нині вже створені технології, що з’єднують комп’ютерні чіпи у транспортних засобах із системами керування дорожнім рухом. Автомобілі починають обмінюватись інформацією щодо стану дорожнього покриття, маневру, який буде виконувати той чи інший автомобіль.
Незабаром на європейських дорогах можуть з’явитися дорожні потяги з автомобілів, які взаємодіятимуть через безпровідний зв’язок. Фінансований ЄС проект спрямований на пошук недорогого способу залучення водіїв до поїздок групами.
Потреба в мобільності збільшується, що обумовлено соціально -економічними факторами. Результатом цього є цілий ряд проблем, з якими ми вже зіткнулися і будемо також змушені мати справу в майбутньому. Це проблеми пробок, безпеки дорожнього руху та забруднення атмосфери.
Дані проблеми вимагають інноваційних рішень. Інновації – це реакція на запити, що виникають у суспільства, а задоволенням цих запитів займається промисловість.
Дві найбільш актуальних теми, пов’язані з інноваціями, – це «подключаємості» і автоматизоване керування. Автомобілі з функцією «подключаємості» обмінюються один з одним і з дорожньою інфраструктурою інформацією про те, що відбувається на дорозі, передають один одному дані і т.д.
Уже зараз існує досить багато автомобільних додатків, що використовують вихід в Інтернет, і в майбутньому таких додатків стане ще більше.
Сучасні автомобілі вже зараз оснащуються системами допомоги водія, які до тій чи іншій мірі здатні працювати в автономному режимі. Я не стану зараз вдаватися в подробиці, і лише підкреслю наступний факт: при наявності всіх цих систем водій зберігає повний контроль над автомобілем. Інакше кажучи, ці системи на сьогоднішній день розглядаються виключно як допоміжні.
Світові вимоги споживання товарів реалізуються через систему управління потоковими процесами, де на транспорт покладається реалізація матеріальних, людських, частково енергетичних потоків. Ідеологія майбутнього світового розвитку як сталого вимагає глобального узгодження цих процесів з метою мінімізації витрат енергії, коштів, екологічного навантаження на навколишнє середовище.
Література:
1. Єдина транспортна система/ Под ред. В.Г. Галабуради. – М.: Транспорт, 2016.
2. Парунакян В.Е. Загальний курс транспорту. – Маріуполь, 2000. – 135с.
3. Парунакян В.Е., Губенко В.К. Загальний курс промислового транспорту. – Київ, 1992. – 265 с.
Науковий керівник: викладач кваліфікаційної категорії
«Спеціаліст першої категорії» Сафронова Олена Віталіївна
Деталі та збірник на сайті International Technology Transfer Association (ITTA)
Посилання на конференцію https://itta.org.ua/onlajn-konferenciya-15-03-2021/