FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

29
Серпень
2024

Використання сендвіч-панелей українського виробництва в першому півріччі 2024 року зросло на 15%

Використання сендвіч-панелей українського виробництва в першому півріччі 2024 року зросло на 15%, тоді як продажі імпортної продукції скоротилися на 12%, повідомив директор інженерно-будівельної компанії Rauta Андрій Озейчук агентству «Інтерфакс-Україна».

«У першому півріччі 2024 року обсяг українського ринку сендвіч-панелей в абсолютних показниках становив трохи більше ніж 1 млн кв. м, що аналогічно показникам 2023 року. При цьому використання панелей українського виробництва збільшилося на 15%, тоді як продажі імпортної продукції знизилися на 12%», – повідомив він.

Озейчук також наголосив на зміні структури використання сендвіч-панелей: скорочується їхня частка з мінеральною ватою, водночас зростає попит на панелі з наповнювачем PIR (пінополіізоціанурат – вогнестійкий ізоляційний матеріал на основі поліуретану), який має найвищі теплоізоляційні властивості та меншу ціну.

«З 2021 по 2024 рік ціна в євро сендвіч-панелей із PIR-наповнювачем знизилася на 18%, тоді як панелі з наповнювачем із мінеральною ватою зросли в ціні на 37%№ – повідомив він.

При цьому директор Rauta констатував, що сьогодні будівництво нових об’єктів активно розвивається тільки на заході України, а в інших регіонах обмежується точковими проєктами і реконструкцією зруйнованих будівель.

За його словами, основною проблемою будівельного ринку, зокрема сегмента сендвіч-панелей, є велике падіння ринку на 60-70% до показників 2021 року. Більшість інвесторів займають вичікувальну позицію і не ризикують вкладати гроші в нові проєкти.

Водночас, незважаючи на воєнні ризики, власники більшості зруйнованих торговельних і виробничих об’єктів інвестували в їхнє відновлення для швидкого перезапуску бізнесу, що дало їм змогу продовжувати ефективно працювати.

Зокрема, Rauta реалізувала низку великих проєктів відновлення, серед них – ТРЦ Retroville у Києві, виробничий цех Чернігівського автозаводу та супермаркет Novus у Бучі (Київська обл.).

Як зазначив Озейчук, гострими проблемами галузі є дефіцит кадрів, особливо серед кваліфікованих будівельників робітничих професій, а також блекаути.

«На деякі позиції доводиться шукати фахівців кілька місяців, а іноді й самим навчати співробітників. Тому зростають зарплати і, відповідно, собівартість будівництва. Блекаути, які тривають від двох до шести годин на день, знижують виробіток будівельників, збільшують терміни і собівартість будівництва на 20-40%», – сказав він.

За його спостереженнями, серед державних програм найбільший вплив має програма відновлення та захисту об’єктів критичної інфраструктури.

«Загалом за підсумками 2024 року ми очікуємо, що ринок сендвіч-панелей залишиться на рівні 2023 року з можливим зростанням до 10%», – резюмував Озейчук.

Засноване 2014 року ТОВ «Раута груп» (Rauta) – інженерно-будівельна компанія, що займається проєктуванням, постачанням і монтажем сендвіч-панелей, вентильованих фасадів і швидкомонтованих будівель. Є ексклюзивним імпортером в Україну продукції комерційного призначення фінського концерну Ruukki, а також розробником низки інновацій, що знижують вартість і терміни будівництва.

Джерело: https://interfax.com.ua/

, ,