FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Травень
2021

Відмінності інтернет-просування проектів з бюджетом до 10 000 і понад 300 000 гривень

Не всі компанії готові витрачати мільйони на просування, особливо на старті. Багато хто думає, що з маленьким бюджетом не буде результатів, а з великим мало хто вміє якісно працювати. У цій статті розповімо про переваги і недоліки просування з різним бюджетом.

Як зрозуміти, які обсяги потрібні бізнесу?

Що впливає на вибір бюджету:

  • місцезнаходження компанії (регіон або область);
  • ніша (знайти аудиторію для салону краси набагато легше, ніж для продажу медичного обладнання);
  • розмір компанії (великі бренди мають більший радіус дії по споживачах, і їм важливо бути завжди в полі зору);
  • терміни (в стислі часові рамки зазвичай потрібен швидкий результат, велике охоплення і багато заявок).

Але буває і так, що малий і середній бізнес стрибає вище своєї голови. Про що це ми? Наприклад, у вас невеликий бізнес з екокосметикою ручної роботи, ви вклали в рекламу 300 000  гривень. Вона прекрасно працює і приносить приголомшливі результати, проте є одне велике АЛЕ. Ви не встигаєте обробляти ці заявки, затримуєте виробництво і доставку. І ось вже замість 2-3 днів покупець чекає 2-3 тижні. Що негативно позначається на вас. Так робити не варто, треба тверезо оцінювати свої можливості.

Плюси і мінуси просування з бюджетом до 10 000 гривень

Вище ви дізналися, що найчастіше впливає на суму бюджету в рекламі. А зараз ми розповімо про головні плюси і мінуси.

Плюси:

  • менше гіпотез для тестування (5-10 банерів і аудиторій);
  • можна сконцентруватися на найгарячіших зв’язках;
  • якщо є хороший оффер, то при довгостроковій роботі з маленьким бюджетом можна робити стабільні, але невеликі результати.

Мінуси:

  • складно протестувати неочевидні гіпотези (велика кількість макетів і офферів), просто не вистачить грошей;
  • складно масштабувати результат.

Неможливість протестувати неочевидні гіпотези може бути і плюсом. Так як це завжди ризик, не можна бути впевненими, спрацюють вони чи ні. Замість цього таргетолог зосередиться на тих зв’язках, які найчастіше працюють і приносять результат.

Для цієї категорії добре підходять маленький і середній бізнес: недорогі товари і послуги, заходи – те, де рішення про покупку можна прийняти в моменті. Як оффер можна запропонувати знижку, подарунок або додаткову послугу.

З цими замовниками частіше складніше працювати, вони більш вимогливі. Але це виправдано, вони бояться втратити гроші, яких у них не так багато. Тому виконавцю варто готуватися до безлічі питань.

Плюси і мінуси просування з бюджетом понад 300 000 гривень

Такі суми використовують великі бренди, так як можуть з легкістю обробити заявки без затримок. Або компанії, що продають дорогі товари або послуги, наприклад, ЖК або клініка з лазерної корекції зору. Така трата вимагає серйозних роздумів, і покупця знайти складніше.

Плюси:

  • можна тестувати майже нескінченну кількість гіпотез – аудиторій, офферів, макетів;
  • можна масштабувати вдалі зв’язки.

Мінуси:

Постійно потрібні нові макети, тексти, оновлення аудиторій і перезапуски, а це робота не одного таргетолога, а ще дизайнера і копірайтера, що затягує весь процес.

Можливість тестувати безліч гіпотез є і плюсом, і мінусом. Як так? З одного боку, ви можете перепробувати різні зв’язки, які можуть спрацювати в 1000 разів краще, ніж стандартні. Але тут же виникає проблема – хто це буде робити? Якщо є хороша і злагоджена команда, то все буде легко. Якщо тільки таргетолог – фрілансер, і він все робить сам, то йому доведеться попітніти, роботи буде багато.

Замовники з цього цінового сегмента частіше більш спокійні. Вони не будуть докучати питаннями: «А навіщо ви тут так натиснули?», «А чому такі інтереси?», «А чому так мало заявок за 200 гривень в день?». Їм важливий кінцевий результат.

І лайфхак для таргетологів. Якщо у великому проекті ви зробите невелику помилку, то її можна легко скорегувати і не понести великих збитків. На відміну від малобюджетних проектів, в яких накладка може обійтися в копієчку.

Вивести компанію в топ на інтернет-ринку з кожним роком все складніше: конкуренція зростає у всіх нішах, важко придумувати нові креативи, які ще ніхто не робив. Тому зволікати тут не можна. Тверезо оцінюйте свій бюджет і можливості.