FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Травень
2022

Від динамічного громадянського суспільства до громадянського суспільства у стані війни – перспективи наших українських партнерських організацій

Революція Гідності, яка відбулася у 2013-14 роках, дала суттєвий поштовх розвитку громадянського суспільства в Україні. Саме громадянське суспільство стало одним з ключових каталізаторів змін після Революції, які впроваджувалися на різних рівнях – від місцевого до національного. Cталий розвиток міст, екологія, гендерна рівність, права людини, протидія корупції – теми, до цього не популярні, поступово стали частиною звичного дискурсу. Частина активістів та активісток пішли у політику, та продовжували робити зміни у владі. Попри всі виклики на шляху, за 8 років було досягнуто багато, зокрема завдяки активній участі громадянського суспільства та підтримці міжнародних партнерів.

Але, очевидно, для Росії такий розвиток суспільства і країни в цілому був неприйнятний, адже країна вибрала так званий «європейський» вектор розвитку. Зокрема, що Путін зазначив неодноразово, Україна показала за останні роки своє прагнення розвитку як демократичної країни, де діє верховенство права, є простір для активного громадянського суспільства і повага до прав людини.

24 лютого 2022, Росія випустила ракети, які зруйнували нормальне життя в Україні. Реакцією на вторгнення стала неймовірна солідарність як звичайних людей, так і громадянського суспільства . Сьогодні, коли війна триває вже два місяці, кожен та кожна продовжують робити те, що можуть – збирати гроші, допомагати армії, біженцям, доставляти гуманітарну допомогу, писати тексти, малювати, готувати їжу і ще безліч іншого.
Разом з представницями та представниками трьох громадських організацій з України ми поговоримо про розвиток, трансформацію та досягнення громадянського суспільства в Україні.

Учасники розмови:

1. Тамара Злобіна, головна редакторка онлайн-порталу Гендер в Деталях, гендерна експертка.
2. Іван Вербицький, директор ГО CEDOS (Київ).
3. Наталя Корчак, проєктна менеджерка ГО Правополіс (Краматорськ, Донецька область).

Модератор: Йоханнес Фосвінкель, Фонд ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна

***Реєстрація участі за посиланням.

Подія відбудеться в Zoom німецькою та українською мовами.

Подія у facebook.