Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Вчені з США та Китаю створили недорогу штучну руку, що дозволяє відчувати натискання
Хоча нейропротезування в останні роки робить великі успіхи, галузь все ще перебуває в зародковому стані і справжньої революції в цій сфері доведеться чекати не один рік. Проте в рамках спільного проекту Массачусетського технологічного інституту і Шанхайського університету Цзяо Тун розроблений по-своєму унікальний протез руки.
Комплектуючі для нової розробки коштують лише 500 доларів, а рука, яка нагадує надувну іграшку, здатна відчувати натискання. Рука з еластомеру, названого EcoFlex, не використовує електродвигунів, покладаючись на спеціальну пневматичну систему. Вона може здійснювати захоплення декількох типів, дозволяє гладити тварин, наливати рідини з картонних упаковок і справлятися з іншими, більш складними завданнями. Пристрій визначає, як саме власник хоче його використовувати, розшифровуючи електроміограми, які мозок посилає постраждалій кінцівці.
Протез важить всього 200 грамів і навіть дозволяє відновити деяку подобу відчуттів – коли користувач торкається об’єкта або тримає його, інтегровані датчики тиску передають електричний сигнал в певну частину збереженої руки. Ще одна перевага технології в тому, що досить 15 хвилин, щоб навчитися користуватися електронікою.
За словами професора Сюаньху Чжао (Xuanhe Zhao), продукт ще не досяг стадії комерційного впровадження, але вже перевершує багато нейропротезів. Є величезний потенціал для того, щоб зробити модель дуже дешевою – для людей з низькими доходами, які постраждали від травм або хвороб.
Хоча про комерційне використання мова поки не йде, команда вже працює над вдосконаленням конструкції. Зокрема, учасники проекту мають намір домогтися кращого декодування сигналів і зробити модель більш кастомізуємою, коли мова піде про масове виробництво.