Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Вчені вигадали, як набирати текст на комп’ютері силою думки
Група вчених зі Стенфордського університету створила експериментальний пристрій, який обіцяє допомогти паралізованим людям вільно спілкуватися в електронному листуванні. Метод виявився настільки зручним для набору текстів силою думки, що вчені говорять про можливість навічно прикутим до ліжок хворим людям працювати програмістами.
В основі приладу і однойменного проекту BrainGate лежить ідея перекладу в зрозумілі комп’ютерні символи уявного зображення рукописних букв алфавіту. Саме уявний рукописний текст і пов’язана з його написанням активність мозку служить джерелом сигналів для розшифровки комп’ютером. Як стверджують дослідники в статті в журналі Nature, точність розпізнавання уявного рукописного тексту, написаного паралізованим людиною, досягає 95%. Це однозначна заявка на успіх, хоча поки в досліді взяла участь лише одна людина.
Використання нової методики з розпізнавання думок для введення текстів спирається на вживлення електродів в області мозку, які відповідають за всі або основні рухи в процесі звичайного рукописного письма. Паралізована людина не може рухати кінцівками з затиснутим в руці пером, але уявна інтерпретація цих рухів виявилася доступна розшифровці з дуже високою точністю. Заявлено, що пацієнт зміг набирати текст зі швидкістю 90 символів в хвилину, що недоступно для багатьох цілком здорових людей.
Присвячена дослідженню стаття в Nature пройшла рецензування і отримала високу оцінку з боку профільних фахівців. Схоже, що у людей з травмами хребта і хворобами, які призвели до паралічу, з’явився шанс на активне спілкування.