Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Вчені точно з’ясували, скільки триває доба на Венері, а також визначили деякі інші характеристики планети
Незважаючи на те, що Венера розташовується по сусідству з Землею, людям не дуже багато відомо про цю планету через щільний шар хмар, що приховують суворі краєвиди з кислотними дощами і дуже високими температурами. Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі підвели підсумки дослідження Венери, яке тривало 15 років і дозволило більш точно встановити тривалість доби на планеті, а також нахил її осі і розмір ядра.
У Землі і Венери багато спільного: обидві планети скелясті і мають приблизно однаковий розмір, масу і щільність. Незважаючи на це, вони розвивалися за зовсім різними сценаріями. Такі фундаментальні дані, як кількість годин у венеріанській добі, являють собою важливу інформацію, яка допоможе краще розуміти історію розвитку планети. Зміни обертання і орієнтації Венери показують, як розподіляється маса всередині планети. Знання внутрішньої структури сприяє розумінню того, як формувалася планета, як проходила її вулканічна історія і як згодом змінювалася поверхня.
Нові радіолокаційні вимірювання показують, що повне обертання навколо своєї осі Венера робить за 243,0226 земних діб (приблизно дві третини земного року). Примітно, що швидкість обертання Венери завжди змінюється: отримане одного разу значення завжди трохи відрізняється від результатів наступних вимірювань. Вчені відзначили, що кожен раз різниця в тривалості венеріанської доби становить не менше 20 хвилин. Передбачається, що причина цього криється в атмосфері Венери, яка приблизно в 93 рази важче земної.
Вчені також встановили, що Венера нахилена рівно на 2,6392 градуса (нахил Землі становить приблизно 23 градуси). Відзначається, що орієнтація осі з плином часу змінюється, подібно осі обертальної дитячої дзиги. Така зміна орієнтації осі на планеті займає близько 29 тис. років (на Землі приблизно 26 тис. Років).
Точні виміри того, як обертається Венера, допомогли підрахувати розмір ядра планети. Згідно з наявними даними, ядро Венери становить близько 3500 км в поперечнику, що дуже схоже на розмір ядра Землі. Вчені не готові зробити висновок, щодо того, чи є ядро Венери рідким або твердим.