Недавні записи
- VІ Міжнародний тифлофорум«Розвиток, освіта та реабілітація людей із порушеннями зору: виклики сьогодення та інновації» 07.11.2024
- Огляд ринку праці в Італії у 2024 році та роль у ньому українців – Experts Club 04.11.2024
- Початок співпраці між Радою національних спільнот України та Міжнародною комісією з прав людини 02.11.2024
- Український виробник вогнезахисту Ковлар Груп удвічі збільшив випуск продукції 31.10.2024
- Відбувся Німецько-український семінар оборонних індустрій DFNC2: German Edition 29.10.2024
Україна започаткує проведення Хакатону зі сталого розвитку в рамках свого головування в Дунайській стратегії
Транснаціональний Хакатон зі сталого розвитку Дунайського регіону (Hackathon EUSDR) відбудеться за ініціативи України у 2022 року та об’єднає студентські команди з 14 країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР).
Планується, що захід проводитеметься щороку з метою створення умов для стимулювання креативних ідей студентів та викладачів вишів, зміцнення інтелектуального потенціалу талановитої молоді та формування партнерства між освітнім середовищем, громадами та бізнесом задля розробки та реалізації перспективних проектів та досліджень сталого розвитку в країнах Дунайського регіону.
Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка головує в ЄСДР. Програма українського головування передбачає два тематичних пріоритети, одним з яких є «розвиток людського капіталу та ринків праці», що передбачає залучення та підвищення рівня зайнятості серед молоді Дунайського регіону.
«Ми спрямовуємо свої зусилля на те, щоб молоді люди з різних країн могли об’єднуватися, ділитися досвідом та пропонувати шляхи вирішення спільних проблем, які сьогодні стоять перед усім Дунайським регіоном. Україна переконана, що Дунайська стратегія має адаптуватися до нових викликів та сучасних реалій. Тому, така платформа дасть можливість залучити молодь, місцеву владу, представників бізнесу, які зможуть розробляти та реалізовувати ефективні проєкти для розвитоку регіону», – зазначив заступник Міністра Мінрегіону, який визначений Національним координатором України в ЄСДР Ігор Корховий.
Хакатон пройде у два етапи: національний, що відбудеться на рівні кожної з країн та фінальний, який об’єднає команди країн-учасниць. До участі у відборі зможуть податися студентські команди у складі 4-х осіб (у тому числі: викладача/викладачки, дослідника/дослідниці віком до 35 років, що викладає або здійснює дослідження в одному з вишів країн Дунайського регіону та до 3- студентів, що здобувають освіту за освітнім ступенем бакалавр або магістр), які мають проєктну ідею підприємництва у різних сферах сталого розвитку.
Планується, що переможців фінального етапу обиратимуть та відзначатимуть у таких номінаціях:
“Краща команда сталого розвитку EUSDR”;
“Лідери сталого розвитку EUSDR”;
“Креативні практики сталого розвитку EUSDR”.
Вимоги щодо проєктних заявок та відбору на національному рівні будуть оприлюднені згодом.
Більше інформації можна знайти на порталах головування України в ЄСДР та Дунайської стратегії.
Організацію заходу здійснює Міністерство розвитку громад та територій України у співпраці з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та за підтримки Фонду Ганса Зайделя в Україні.