Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Технологія голограм із «Зоряних війн» обіцяє стати реальністю на смартфонах в цьому році
Оригінальний фільм «Зоряні війни» 1977, пізніше випущений під назвою «Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія », надихнув покоління режисерів та інших авторів. Голографічна трансляція принцеси Леї з дроїда R2-D2 Обі-Вану Кенобі і Люку Скайвокер також надихнула вченого Тейлора Скотта (Taylor Scott).
Вчений, який подав заявку на свій перший патент у віці 15 років, зайнятий втіленням у реальність голограм, подібних до тих, які були створені улюбленим дроїдом в класичному фільмі. І заснована паном Скоттом компанія IKIN з Сан-Дієго знаходиться на порозі досягнення мети. Під час виставки CES, IKIN зустрінеться з потенційними продавцями та інвесторами і обговорить розроблюваний аксесуар для смартфона, який обіцяє бути доступним за ціною і перетворити контент на пристрої в тривимірні голограми.
«Протягом багатьох років люди вважали голографічну комунікацію свого роду ідеалізованим чарівним майбутнім, а, насправді, це 2021 рік», – заявив Тейлор Скотт. Аксесуари IKIN створюють тривимірні голограми, які можна переглядати при денному світлі зі смартфонів Android або iOS за допомогою спеціальної запатентованої лінзи з хімічного полімеру – перший патент пана Скотта стосувався саме полімерів.
IKIN сама буде створювати голографічний контент – компанія вже розробила ігри і технічні демонстрації. Втім, очікується, що розробники мобільних додатків в майбутньому будуть ліцензувати цю технологію. Споживачі для запуску голограм будуть купувати особливий аксесуар – пристрій, розроблений під розміри смартфона, який виступає буквально порталом в багатовимірний світ.
Наприклад, можна буде вивчити фотогалерею свого смартфона так, немов людина дивиться картинну галерею. А при виборі відповідних зображень вони будуть виводитися в 3D, і ними можна буде управляти (наприклад, обертати і збільшувати об’єкти). Подібну взаємодію можна використовувати і в іграх, причому пальці будуть виступати контролером. Відеоконференції та зустрічі можуть мати реальну глибину. «У нашої технології багато застосувань крім ігор, – вважає технічний директор IKIN Джо Уорд (Joe Ward). – Багатоекранна функціональність, взаємодія з соціальними мережами – ми дійсно збираємося використовувати всю цю систему».
IKIN планує випустити свої перші споживчі аксесуари для смартфонів вже в цьому році. Продукт, торгова марка якого називається RYZ, спирається на штучний інтелект, який підлаштовується під кожного користувача, і середовище, в якому використовується. Висновок голограми буде підлаштовується під положення очей і голови користувача.
Компанія вже розробляє пристрої, здатні виводити більші голограми. IKIN залучила понад $13 млн інвестицій і шукає стратегічного партнерства, щоб залучити ще як мінімум $10 млн. «Це перша версія абсолютно нової форми технології, – сказав пан Скотт. – Що стосується емоційної участі користувача в мобільному оточенні, то це якісний стрибок, який приведе нас до втілення тієї футуристичної ідеї з “Зоряних війн”, про яку ми мріяли роками». Подивимося, чи не стане технологія лише черговою яскравою демонстрацією з мінімальними наслідками на масовому ринку.