Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Студенти КПІ розробили аналізатор води, який допоможе подолати дефіцит питної води
У Київській політехниці студенти розробили аналізатор, який здатний цілодобово моніторити стан води.
Микола Петров, студент КПІ ім. Сікорського, розповів в інтервʼю для «Ранку вдома», що проєкт буде доцільний для цілодобового моніторингу середовища, допоможе визначити якість води та контролювати її вміст.
Інноваційний аналіз води робить заміри в реальному час і вже на експериментальному етапі вміє визначати кількість нітратів і рівень каламутності у водоймі.
Аналізатор працює за принципом супутникового телефону. Десятки датчиків за допомогою високоточних датчиків збирають інформацію і кожні 6 хвилин передають її супутнику.
Звідти вона транслюється на компʼютер чи смартфон, обробляється за допомогою ПЗ і перетворюється на графік.
Зараз розробка працює в тестовому режимі, але вже довели свою ефективність на прикладі аналізу води в річках Либідь і Почайна.
Щоб розповсюдити аналізатори по всіх водоймах України за планами винахідників, потрібно понад 100 000 датчиків.
Віктор Таранов, доцент приладобудівного факультету КПІ, зазначив, що цей пристрій — майбутнє метеорології водного середовища.
«Особливо після тих катастроф, які були на Півдні України, нам дуже важливо зараз знати про стан води», — говорить науковець.
Технологія виготовлення подібних приладів вже є у США, але там мінімальна ціна одного аналізатора перевищує $18 000. Український аналог буде коштувати приблизно $1500.
Винахідники подали інформацію про прилад на європейські гранти та очікують їхнє рішення. За словами Віктора Таранова, вони отримали позитивні відгуки від румунів та турків, були запрошення і від Нідерландів.
За допомогою іноземних грантів винахідники сподіваються повністю завершити роботу й організувати виробництво українських датчиків, які стануть основою всесвітньої системи контролю забруднення води.