Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Шведське головування Ради ЄС, підсумки саміту Євросоюзу, Іран та Україна на порядку денному сесії Європарламенту
Брюссель. 16 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Євродепутати обговорять на пленарній сесії Європарламенту (ЄП), що відкривається в понеділок у Страсбурзі, пріоритети шведського головування в Раді ЄС, підсумки грудневого саміту Євросоюзу, обстановку в Ірані та продовження військової агресії.
У вівторок дебати парламентаріїв за участю глави уряду Швеції Ульфа Крістерссона будуть присвячені програмі шведського головування в Раді ЄС, що розпочалося 1 січня, головними пріоритетами якого оголошено безпеку, конкурентоспроможність, екологічний та енергетичний переходи, просування демократичних цінностей і принципів правової держави.
У середу депутати обговорять результати саміту ЄС 15 грудня 2022 року з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. У Європарламенті нагадують, що на пленарній сесії перед грудневим самітом парламентарі закликали Єврораду та Єврокомісію рішучіше вживати заходів для зниження високих цін на енергоносії, щоб підтримати найбільш вразливі домогосподарства та малі підприємства в ЄС.
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у вівторок візьме участь у дебатах щодо реакції Євросоюзу на протестні маніфестації в Ірані та страти учасників протесту. У четвер відбудеться голосування щодо відповідної резолюції.
У вівторок депутати за участю представників Єврокомісії також обговорять повномасштабну війну Росії проти України та ухвалять у четвер резолюцію.
Крім того, відбудеться щорічна дискусія ЄП щодо зовнішньої політики, безпеки та оборони, яка охопить події в Україні, відносини з Китаєм, проблему авторитаризму у світі та невідкладність заходів у галузі клімату. "Депутати мають вимагати, щоб ЄС збільшив та прискорив свої зусилля щодо надання Україні необхідної фінансової, гуманітарної та військової допомоги, зокрема летального озброєння", – йдеться у матеріалах до пленарної сесії.
Під час сесії буде ухвалено резолюцію Європарламенту, присвячену 30-річчю єдиного ринку Євросоюзу, створеного у 1993 році.
Серед інших тем, які обговорюватимуть, – посилення партнерства ЄС із Латинською Америкою, терористична загроза з боку вкрай правих мереж, зростання цін на продовольчу продукцію.
У розділі дотримання демократії та прав людини у світі євродепутати обговорять гуманітарні наслідки подій навколо Нагірного Карабаху, антидемократичний бунт у Бразилії та становище журналістів у Марокко.
За поданням бельгійської влади та європейського прокурора Європарламент готується запустити процедуру щодо можливого зняття парламентського імунітету з чотирьох євродепутатів у межах розслідування справи про корупцію.
"Із самого початку Європейський парламент робив усе від нього залежне, щоб допомогти слідству, і ми продовжимо доводити, що безкарності не буде. Винні побачать, що парламент на стороні закону. Корупції немає місця, і ми зробимо все, щоб її знищити", – наведено слова голови Європарламенту Роберти Мецоли у комюніке ЄП.
У зв’язку з цим розслідуванням депутати також оберуть під час сесії нового заступника голови Європарламенту замість підозрюваної у корупції та позбавленої повноважень ексглави ЄП Єви Кайлі.