FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Лютий
2022

Шахраї поширюють під виглядом токенів NFT шкідливе ПЗ для крадіжки криптогаманців

За даними компанії ESET, що працює у сфері інформаційної безпеки, у 2021 році NFT-токени та мобільні програми стали одним із інструментів поширення шкідливого програмного забезпечення, призначеного для прихованого майнінгу та крадіжки криптовалютних гаманців. У минулому шкідливе програмне забезпечення такого типу переважно поширювалося через торрент-ресурси та веб-сайти з контентом для дорослих.

У компанії зазначили, що в мобільні програми зловмисники найчастіше вбудовують інструменти, призначені для прихованого майнінгу криптовалют. У випадку з NFT геймеру пропонують токен із записом будь-чого, пов’язаного з певною грою, разом із вбудованим шкідливим ПЗ. Також зазначається, що за підсумками минулого року Росія стала лідером за кількістю криптовалютних загроз: на неї припало 11,2% постраждалих від таких атак. Найбільша активність різного роду зловмисників у цьому сегменті фіксувалася у період із вересня по грудень. Фахівці вважають, що це пов’язано із значним зростанням курсу біткоїну, а також деяких інших криптовалют.

Що ж до NFT, то токени такого типу зазвичай організовані в такий спосіб, що контент зберігається поза блокчейном. Через це у зловмисників є можливість створювати токени, які на момент продажу є, наприклад, картинками, а після продажу вони використовуються для виконання різноманітних завдань, у тому числі експлуатації вразливостей криптовалютних гаманців з метою перехоплення контролю над ними.

Додатково

Абревіатура NFT розшифровується як Non-fungible token – незамінний, а якщо ще простіше унікальний токен. Вперше вони з’явилися ще у 2017 році на блокчейн-платформі Ethereum. Щоправда, на відміну від біткоїну, ефіру та інших криптовалют, NFT — це унікальний об’єкт зі своєю власною ціною, що не має аналогів.