Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
Президент Єврокомісії: Майбутнє відносин ЄС із Китаєм залежить від позиції Пекіна щодо путінської війни
Брюссель. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявляє, що відносини Європейського Союзу з Китаєм визначатимуться позицією Пекіна щодо війни, яку веде Росія проти України.
Про це вона заявила в четвер у Брюсселі, виступаючи в Європейському політичному центрі з промовою, присвяченою відносинам ЄС із Китаєм. Як відомо, незабаром фон дер Ляєн разом із президентом Франції Емануелем Макроном має намір відвідати Китай.
“У Китаю є відповідальність відігравати конструктивну роль, просуваючи справедливий мир. Цей мир може бути справедливим, якщо він заснований на суверенітеті й територіальній цілісності України. Україна визначатиме, що таке справедливий мир, який вимагає виведення всіх загарбницьких сил. Будь-який мирний план, який за фактом консолідуватиме російську анексію, просто не життєздатний. У цьому відношенні ми маємо бути відвертими – те, як Китай продовжує діяти щодо путінської війни, буде визначальним фактором для просування вперед відносин ЄС із Китаєм”, – окреслила президентка Європейської комісії своє бачення.
Фон дер Ляєн також констатувала, що у Китаю як постійного члена Ради безпеки ООН є відповідальність – захищати принципи та цінності Хартії ООН.
Вона нагадала, що минулого тижня президент Китаю Сі Цзіньпін відвідав РФ із державним візитом, незважаючи на війну, яку Росія веде проти України, підтримуючи дружбу “без обмежень” із Путіним. “Але є зміни в динаміці відносин між Китаєм і Росією. Цілком очевидно, що Китай бачить слабкості Путіна як шлях, щоб збільшити своє використання Росії. Це очевидно, що баланс сили в цих відносинах, який за останні століття був на користь Росії, наразі перевернувся. Найбільш промовисті слова Сі Путіну на сходах за Кремлем – я цитую: “прямо зараз відбуваються зміни, яких ми не бачили за останні сто років, і ми – саме ті, хто проводить ці зміни разом”, кінець цитати”, – зазначила фон дер Ляєн.