Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Повістки та військовий квиток в “Дії”: це не тільки можливо, а реально зробити швидко – Артем Гончаренко
В етері марафону “Незламна країна” на “5 каналі” волонтер, керівник БФ “Реконструкції та розвитку України” Артем Гончаренко та військовослужбовець, професор, доктор юридичних наук Сергій Пєтков прокоментували можливість повісток в “Дії”.
“Тут, я вам скажу так. По-перше, повістки в “Дії”, як і військовий квиток у “Дії”, – це не тільки можливо, а це реально і це реально зробити швидко. На мою думку, це повинно бути. Бо якщо ми починаємо саме не тільки з повісток, почати треба з військових квитків. Із того, щоб автоматизувати весь облік військовослужбовців і весь облік військовозобов’язаних. Тоді всі будуть розуміти, хто там є, кого немає. Не буде такого, що хтось загубився в реєстрі, хтось не загубився, комусь прислали повістку 5 разів. Це все треба цифровізувати. Це перше”, – сказав Артем Гончаренко.
“По-друге, якщо ми говоримо, що вже є військовий квиток у “Дії”, то тоді буде видно, куди, до якого військкомату або територіального центру комплектації людина відноситься. Чи проходила вона медкомісію, чи стоїть вона зараз на обліку правильно, чи в неї немає якихось документів. Це зручно, як і для користувача, так зручно і для того ж самого держслужбовця. Який буде дивитися на те, що там саме в людини є. І найголовніше, якщо ми говоримо вже про повістку, яка буде там приходити. То це вже буде на основі тої картки електронної, яка є в людини. І ми таким чином прибираємо той момент корупції”, – розповів керівник БФ “Реконструкції та розвитку України”.
“І того самого свого військового квитка. Після 27 років раніше, не було, точніше, по закону ми повинні, але люди не ходили так спеціалізовано поміняти своє приписне на військовий квиток. І це теж є проблемою. Бо зараз людям по 30+ років. А в них все ще приписні на руках, а не військові квитки. І це теж є проблемою”, – зауважив Артем Гончаренко.
Військовослужбовець, професор, доктор юридичних наук Сергій Пєтков прокоментував можливість використання платформи “Дії” для того, щоби навести лад з обліку військовослужбовців із військовозобов’язаних у гіпотетичному форматі.
“Насправді проблема дуже актуальна. І навіть її розкрутили і зробили не просто актуальною, а такою, що начебто вона загрожує вже нашій національній безпеці”, – сказав Пєтков.
“Як на мене, оце питання дуже роздуте, питання з тим, що буде чи не буде повістка надаватися в “Дії”. Це дуже просто, дуже зручно, щоб всі документи, всі документи, не лише військовий квиток, а й облікова спеціальність, яку ти отримав, твій диплом, твої медичні характеристики були ось у цьому цифровому документі, який називається “Дія”, на цьому порталі. Це зручно для кожного. І для користувача. І це зручно для держави”, – зазначив військовослужбовець.
Водночас, ще 17 квітня віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав щодо повісток у “Дії”: “Послуги немає ані в розробці, ані в планах. Зберігайте спокій, всім гарного дня”.