Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Перший погляд на Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21 + і Samsung Galaxy S21 Ultra
Пандемія впливає на плани – весь минулий рік тому приклад. Але іноді цей вплив може бути і позитивним – компанії швидше випускають свої новинки, не потребуючи прив’язки до якихось світових подій на кшталт міжнародних виставок. Ось і нові флагмани Samsung Galaxy вийшли на місяць раніше, ніж ми звикли.
Чергування виходу Galaxy S і Galaxy Note з певним часовим проміжком протягом багатьох років здавалося чимось абсолютно непорушним – і зараз випуск флагманів S-серії на місяць раніше викликає деякий острах: адже Note начебто був тільки що, які можуть бути нововведення ?! Але по факту, звичайно, різниця в порівнянні з інтервалами минулих років мінімальна, а нововведення викотили приблизно в тому ж масштабі, що і раніше: оновлені (нехай і не радикально) камери, злегка оновлений дизайн, цілий ряд нових бездротових можливостей (частина з яких в Україні, ймовірно, не буде доступна ніколи) і, найголовніше, нова апаратна платформа, яка, як стверджує виробник, нарешті по-справжньому зможе «підперти» актуальні рішення Apple і Snapdragon.
Багато що (та що вже там, майже все), як зазвичай, про Samsung Galaxy S21 було відомо ще до анонса. Витік – обов’язкова деталь сучасного побуту великих корпорацій. І як раз «витікший» дизайн нових флагманів змушував задуматися про занадто малі терміни розробки – зовні це дійсно ті ж самі Note з мінімальними відхиленнями.
Samsung Galaxy S21, так само як і Galaxy S20, існує в трьох іпостасях: відносно компактний S21, великий, але мало відрізняється по начинці S21 +, ну і S21 Ultra – як то кажуть, смартфон на всі гроші. І всі вони слідують шляху «кластерних отворів», заданому Note20: тильні камери отримали великі, злегка втоплені в плашку об’єктиви, а сама плашка при цьому трохи виступає над корпусом; проблема фронтальної камери вирішена колишнім способом – вона розмістилася в мініатюрному отворі по центру рядка стану; бічні грані виконані з полірованого нефарбованого металу, незалежно від колірного виконання корпусу.
Відмінності від «ноутів» не надто помітні, але все-таки є – традиційно трохи більше закруглені кути і те, як тильний блок камер «перетікає» на межі. Але це все ті ж Galaxy, що і в 2020-му, – зовнішній вигляд прямо говорить про те, що перед нами не революційне оновлення.
Більш конкретну розмову з усіх Galaxy S21 варто вести про S21 Ultra, який зібрав в собі максимум нового без будь-яких компромісів. Він відображає поточний рівень розвитку смартфонного підрозділу Samsung. Поговоримо про ключові особливості корейського флагмана.
І з ходу відповідаємо на питання, що з’явилося після численних чуток: чи закриває S21 Ultra історію Note? За словами представників компанії – ні, планів по зупинці знаменитої (в тому числі і скандальної) серії у Samsung немає. Але при цьому, так, S21 Ultra підтримує перо S Pen. Правда, в якості опції – перо не лежить в коробці зі смартфоном, і на корпусі немає для нього спеціального гнізда. Фірмовий стилус нового покоління можна придбати разом із спеціальними чохлами – на зразок того, що можна побачити на фотографіях вище. В іншому ніяких обмежень – екран, як і у випадку з Note, розроблявся спільно з Wacom, а S Pen продається у двох виконаннях – звичайному контактному і S Pen Pro з підтримкою безконтактних команд (як в Note). Тому підстави побоюватися, що Note20 був останнім, все ж є. Але офіційна відповідь – що їх не повинно бути. Повіримо?
Екран в S21 Ultra став трохи менше того, що був у S20 Ultra, – тепер 6,8 дюйма проти 6,9 дюйма в попередній моделі (і в Note20 Ultra). Смартфон все одно вийшов величезним, але невеликий зазор для нового Note якраз залишився. Панель Dynamic AMOLED 2X вигнута, дозвіл у неї, як і раніше, – WQHD +. Є підтримка режиму високої частоти оновлення – до 120 Гц. Як і раніше, коли активувати, за вас вирішує сам смартфон.
Квадрокамера оновлена в порівнянні з тим, що було в S20 і Note20. Головний модуль знову отримав матрицю на 108 Мп (знімки за замовчуванням виходять в дозволів 12 Мп), але Samsung стверджує, що для неї вдосконалений автофокус, а зображення, одержувані з її допомогою, мають більш широкий динамічний діапазон і палітру кольорів. Модулю з розширеним кутом огляду дістався 12-мегапіксельний сенсор – і він нарешті отримав автофокус. Дві інші, 10-мегапіксельні камери відповідають за зум – причому обидві: одна пропонує триразове збільшення, друга – десятикратне. Фронтальна камера отримала 40-мегапіксельний сенсор. На всі камери можна знімати відео з роздільною здатністю 4К з частотою 60 кадрів в секунду.
Samsung Galaxy S21 Ultra стане, судячи з усього, першим смартфоном з модулем Wi-Fi 6E. Якихось оптимістичних коментарів представники Samsung щодо цього стандарту дати не змогли. Те ж стосується і підтримки 5G – загальної для всіх трьох нових Galaxy S: вони працюють тільки в Sub-6-діапазонах, недоступних в Україні навіть на теоретичному рівні. А ось призабута, здавалося, вже технологія UWB (Ultra-Wide Band) працювати, по завіреннях виробника, повинна: вона доступна на S21 Ultra і S21 і дозволяє використовувати смартфон як цифровий автомобільний ключ і взаємодіяти з сумісними аксесуарами Samsung, першими з яких стали навушники Galaxy Buds Pro і брелок Galaxy Smart Tag, – смартфон може бачити їх на карті і обмінюватися з ними сигналами, якщо ви їх втратили.
Апаратна платформа, яка використовується в усіх Galaxy S21, була представлена на декілька днів раніше – це Exynos 2100, 5-нанометрове семиядерне рішення з одним найбільш потужним ядром Cortex-X1 з тактовою частотою 2,9 ГГц, трьома продуктивними Cortex-A78 і трьома енергоефективними ядрами Cortex-A55, а також графікою GPU ARM Mali G78. Виробник обіцяє 30-відсотковий приріст базової продуктивності і 40-відсотковий приріст ігровий – щодо показників Exynos 990. Пам’ять у всіх S21 – якнайшвидша. Накопичувач – UFS 3.1 ємністю 128, 256 або 512 Гбайт (для Ultra, у S21 і S21 + – 128 або 256 Гбайт), оперативка – LPDDR5, 12 або 16 Гбайт (теж для Ultra, у S21 і S21 + – безальтернативні 8 Гбайт). Слота для карт пам’яті в цьому поколінні флагманів Samsung немає. Як немає і міні-джека, що легко помітити на фотографіях. Акумулятор S21 Ultra – на 5000 мА·год.
Samsung Galaxy S21 Ultra пропонується в двох базових кольорах: «чорний фантом» і «срібний фантом» із задньою кришкою з матового загартованого скла. Також на офіційному сайті Samsung можна замовити кастомізовану версію: «титановий фантом», «синій фантом» або «бронзовий фантом». Ціни і дати виходу в продаж будуть додані після заходу, присвяченого анонсу апаратів. Ну і обов’язкова деталь – всі S21 будуть поставлятися без зарядного пристрою і навушників. Турбота про навколишнє середовище, ви ж все розумієте.
Samsung Galaxy S21 + майже не поступається S21 Ultra габаритами і діагоналлю екрану – 6,7 дюйма, але в іншому це трохи простіший варіант флагмана. Екран плоский (не вигнутий), з роздільною здатністю Full HD + – і він уже не дружить з S Pen.
Камера – потрійна і вже тільки з триразовим гібридним зумом (оптичний, судячи з усього, зі збільшенням лише в 1,1 рази, але використовується 64-мегапіксельний Quad Bayer-сенсор). Зйомка в 4K 60p можлива вже тільки на тильну камеру, зате, як і у версії Ultra, доступна зйомка відео у 8K і кінематографічний режим, в якому можна вибирати попередній перегляд наступного ракурсу без переривання зйомки в поточному, також пропонується паралельна зйомка на фронтальну і тильну камери.
Корпус Galaxy S21 + виконаний із загартованого скла Gorilla Glass Victus і доступний в трьох колірних варіаціях: «фіолетовий фантом», «чорний фантом» і «срібний фантом». Акумулятор – на 4 800 мА · год.
Samsung Galaxy S21 дуже близький за характеристиками до S21 + – з точністю до відсутності технології UWD, він пропонує приблизно той же досвід, просто з більш компактним і інакше оформленим корпусом.
На Galaxy S21 встановлений екран діагоналлю 6,2 дюйма роздільною здатністю Full HD +, а задня панель виконана з полікарбонату – трохи несподівано для флагмана, правда? Але відчувається корпус дуже приємно – і він, на відміну від корпусів S21 + і S21 Ultra, зовсім не слизький. Так що не назвав би це недоліком в повній мірі – можливо, це, навпаки, гідність більш практичної і зручної моделі.
Кольорові варіації: «фіолетовий фантом», «сірий фантом», «рожевий фантом», «білий фантом».
Разом з флагманськими смартфонами традиційно були представлені чергові навушники Galaxy Buds – на цей раз з приставкою Pro в назві.
Оновився дизайн, додалася інтелектуальна система активного шумозаглушення, покращилася акустична складова, яка отримала два динаміка (11-мм низькочастотний і 6,5-мм високочастотний), з’явилася згадана вище функція SmartThings Find, що дозволяє шукати навушники навіть поза зоною дії Bluetooth. До речі, по Bluetooth навушники можна підключати відразу до двох пристроїв – наприклад, до смартфону і комп’ютеру – і вільно переключатися між ними. Також навушники захищені від вологи за стандартом IPX7. Galaxy Buds Pro пропонуються в чорному, сріблястому і фіолетовому кольорах.